czwartek, 26 maja, 2022
Strona głównaPoloniaNew JerseyListopad pełen wrażeń w Polskiej Szkole im. K. Pułaskiego w Garfield

Listopad pełen wrażeń w Polskiej Szkole im. K. Pułaskiego w Garfield

Listopad w Polskiej Szkole im. Kazimierza Pułaskiego w Garfield był miesiącem obfitującym w ważne i ciekawe wydarzenia.

11 listopada przypadało Święto Niepodległości Polski. Uczniowie i nauczyciele uczcili je podczas tematycznych zajęć poświęconych kwestii patriotyzmu, polskim symbolom narodowych oraz 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodsze dzieci wykonały prace plastyczne nawiązujące do tematyki zajęć, nie zabrakło też wspólnego zaśpiewania hymnu Polski.

W listopadzie obchodzony jest także Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji szkołę odwiedził wyjątkowy gość w pluszowym przebraniu, który wprowadził bardzo miłą i przyjazną atmosferę. Młodsze dzieci przyniosły tego dnia na lekcje swoje ulubione pluszaki.

Kolejnym ważnym wydarzeniem była ceremonia pasowania pierwszoklasistów na uczniów. W tym roku ślubowanie złożyły dwie klasy pierwsze. Dzieci przedstawiły program artystyczny, a dyrektor szkoły Agnieszka Pogorzelska dopełniła ceremonii pasowania, dotykając ramion uczniów ogromnym ołówkiem.

Warto przypomnieć, że Polska Szkoła im. Pułaskiego, działająca wcześniej w South Hackensack, zmieniła w tym roku adres i obecnie zajęcia odbywają się w Garfield.

JLS
Fot. Archiwum szkoły

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -