sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAAmerykaKryzys fentanylowy a wybory

Kryzys fentanylowy a wybory

Podczas gdy wyborcy z New Hampshire oddawali głos przy urnach w pierwszych prawyborach prezydenckich w 2024 roku, tłem nadal pozostawał jeden z najważniejszych problemów w rejonie – kryzys fentanylowy.

Kandydaci na prezydenta w prawyborach w New Hampshire zwracali uwagę na problem kryzysu opioidowego. Fot Unsplash

Jess Carter pięć dni w tygodniu jest na ulicach wraz z organizacją non-profit Revive, pomagając osobom zmagającym się z aktywnym uzależnieniem od narkotyków. Powiedziała CBS News, że stale widzi przypadkowe zatrucia fentanylem.

Nie chcemy w dalszym ciągu tracić naszych przyjaciół, rodziny i członków naszej społeczności – przekazała CBS News Jess Carter, społeczniczka, która wraz z organizacją non-profit Revive, pomaga osobom zmagającym się z aktywnym uzależnieniem od narkotyków.

Według Carter odpowiedzią na problem jest redukcja szkód. Jak twierdzi, metoda jest skuteczna, ponieważ dociera do osób zażywających narkotyki w danym momencie i miejscu.

Revive to jeden z najdłużej działających programów zdrowienia w New Hampshire. W jego ramach rozdawane są takie rzeczy, jak czyste strzykawki, paski testowe na fentanyl i inne artykuły, które pomagają utrzymać przy życiu osoby uzależnione i zapobiegają chorobom zakaźnym.

– Pozwalamy ludziom dokonać lepszego wyboru dla siebie – powiedziała Carter zapytana, jak reaguje na krytyków, którzy twierdzą, że takie działania pomagają ludziom w dalszym nadużywaniu narkotyków.

Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom w 2022 roku w USA prawie 110,000 osób zmarło w wyniku przedawkowania narkotyków, z czego mniej więcej jedną trzecią zgonów przypisano fentanylowi.

Epidemia przedawkowań to jeden z tematów poruszanych przez kandydatów na prezydenta w New Hampshire. Były prezydent Donald Trump obrał za cel meksykańskie kartele narkotykowe, a była ambasador ONZ Nikki Haley wskazywała na Chiny.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -