wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAConnecticutConnecticut wspiera rozwój kolei

Connecticut wspiera rozwój kolei

Gubernator Ned Lamont przekazał 4 stycznia, że chce, aby więcej miast budowało więcej mieszkań i rozwijało firmy w pobliżu stacji kolejowych. Równocześnie powstrzymał się od wezwania do wprowadzenia obowiązkowych zmian w lokalnej polityce zagospodarowania przestrzennego.

Gubernator Lamont chce promować rozwój transportu kolejowego na terenie Connecticut. Fot. ct.gov

Lamont przemawiał na stacji kolejowej Meriden. Miasto zmieniło swój podział na strefy, aby umożliwić większą gęstość zabudowy i wprowadzenie wielofunkcyjnej zabudowy w pobliżu dworca kolejowego. Dodatkowo wybudowało w jego pobliżu setki mieszkań. Gubernator powiedział, że chce, aby więcej miast naśladowało Meriden i zwiększało gęstość zaludnienia w pobliżu stacji transportu publicznego.

Zapytany o priorytety mieszkaniowe na nadchodzącą sesję legislacyjną, odpowiedział, że chce realizować prace Miejskiego Zarządu Przebudowy (MRDA). MRDA jest quasi-publiczną agencją, której celem jest wspieranie wzrostu gospodarczego i rozwoju zorientowanego na transport. Jest to koncepcja zagospodarowania przestrzennego, która zachęca do zagęszczenia zamieszkania w pobliżu punktów transportu publicznego, tworząc dzielnice, po których można spacerować.

Na sesji legislacyjnej jeszcze w 2023 roku Lamont zaproponował projekt ustawy, który nakładałby na miasta współpracujące z MRDA obowiązek przyjęcia określonych przepisów dotyczących zagospodarowania przestrzennego. Miałyby one zachęcać do zabudowy w pobliżu stacji tranzytowych lub w śródmieściach. Ustawa uczyniłaby także współpracę z MRDA opcjonalną.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -