sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaDziałyCiekawostkiKosmiczny koncert: dwaj amerykańscy DJ-e wystąpią w stratosferze

Kosmiczny koncert: dwaj amerykańscy DJ-e wystąpią w stratosferze

19 lipca amerykański duet muzyczny The Chainsmokers podpisał kontrakt na koncert, który artyści zagrają ponad 30 km nad powierzchnią Ziemi. Ich sceną będzie kapsuła podczepiona do balonu stratosferycznego.

The Chainsmokers tworzy dwóch amerykańskich DJ-ów: Andrew Taggart i Alex Pall. Fot. facebook.com/thechainsmokers

Pomysłodawcą pionierskiego projektu jest firma World View, która przygotowuje się do organizowania komercyjnych podróży w rejon stratosfery przy pomocy balonów wypełnionych helem, do których podczepione będą kapsuły dla pasażerów. Muzycy z The Chainsmokers mają wziąć udział w jednym z pierwszych lotów, które zaplanowane są na rok 2024.

The Chainsmokers tworzy dwóch amerykańskich DJ-ów: 33-letni Andrew Taggart i 37-letni Alex Pall. Działają wspólnie od 2012 r. Ich domeną jest elektroniczna muzyka taneczna. Wykreowali takie przeboje jak „Closer” czy „Something just like this” (we współpracy z Coldplay).

Fot. facebook.com/thechainsmokers

Dzięki temu wyczynowi Taggart i Pall zostaną pierwszymi muzykami, którzy wystąpią na granicy Ziemi i kosmosu – twierdzi dyrektor World View Ryan Hartman. Publicznością na tym koncercie będą współpasażerowie muzyków. „Wiemy, że widoki zarówno na Ziemię, jak i kosmos, będą czymś niesamowitym i inspirującym. Mamy nadzieję, że ten lot pobudzi naszą kreatywność przy kolejnych projektach” – przekonują artyści w komunikacie prasowym.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -