niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaKoniec roku szkolnego w Polskiej Szkole im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarpon Springs

Koniec roku szkolnego w Polskiej Szkole im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarpon Springs

20 maja odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Polskiej Szkole im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarpon Springs. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie pocztu sztandarowego. Na czele szedł Jan Oko z klubu Polonia, Inc. w St. Petersburg, który wybijał rytm na werblu. Następnie zabrzmiały hymny Polski i USA, do których akompaniował pianista Miłosz Gąsior.

W dalszej kolejności wręczono uczniom świadectwa, dyplomy i wyróżnienia. Nastąpiła też zmiana na stanowisku dyrektora szkoły. Funkcję tę po kończącej trzyletnią kadencję Anecie Budziński objęła Adrianna Gierlak, która będzie prowadzić szkołę przez następne trzy lata.

Podczas uroczystego zakończenia roku zaprezentowano również wspaniałe widowisko w wykonaniu szkolnej młodzieży pod hasłem „Mam Talent!”. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, aktorskie oraz gry na instrumentach. Wystąpił również dobrze znany w polonijnym środowisku na Florydzie, bardzo utalentowany i zmagający się z autyzmem pianista Miłosz Gąsior. Występy wszystkich utalentowanych uczestników akademii zostały nagrodzone gromkimi brawami.

JLS
Fot. Archiwum szkoły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -