niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaKomisja śledcza ds. Pegasusa zwróci się do biegłych o określenie terminu przesłuchania...

Komisja śledcza ds. Pegasusa zwróci się do biegłych o określenie terminu przesłuchania Ziobry

Sejmowa komisja śledcza ds. Pegasusa zwróci się do biegłych o określenie terminu i okoliczności przesłuchania byłego ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. Poinformowała o tym w środę szefowa komisji Magdalena Sroka (PSL-TD).

Puste miejsce dla świadka podczas posiedzenia sejmowej Komisji Śledczej ds. inwigilacji systemem Pegasus, 1 bm. w Sejmie w Warszawie. Przewodnicząca komisji poinformowała, że b. szef MS Zbigniew Ziobro skutecznie usprawiedliwił swoją nieobecność na przesłuchaniu, 1 lipca. Fot. PAP/Marcin Obara

Zbigniew Ziobro został wezwany na środowe posiedzenie komisji śledczej. Zmagający się z chorobą nowotworową polityk nie stawił się przed komisją, swoją nieobecność usprawiedliwił.

Komisja obradowała w środę na zamkniętym posiedzeniu. Na późniejszej konferencji prasowej poinformowano o wniosku do biegłych w sprawie przesłuchania Ziobry.

Sroka zaznaczyła, że b. minister jest kluczowym świadkiem, ostatnim, którego komisja chce przesłuchać w części badania kwestii zakupu systemu Pegasus. Powiedziała też, że scenariusz, iż Ziobro nie zostanie przesłuchany jest „ostatnim” branym pod uwagę przez komisję.

Joanna Kluzik-Rostkowska (KO) oceniła, że to byłemu ministrowi powinno zależeć na stawieniu się przed komisją, gdzie mógłby przedstawić swoją wersję wydarzeń.

ann/mok/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -