wtorek, 28 września, 2021
Strona głównaPoloniaConnecticutKolejny protest Polonii wobec ustawy S.447 – tym razem w New Britain

Kolejny protest Polonii wobec ustawy S.447 – tym razem w New Britain

11 maja po raz kolejny Polacy w Polsce i w Stanach Zjednoczonych będą protestować przeciwko ustawie S. 447, uchwalonej w roku ubiegłym przez Izbę Reprezentantów Kongresu USA i podpisanej przez prezydenta Donalda Trumpa.

Protesty przeciwko ustawie S.447 odbyły się również przy stanowym kapitolu w Hartford. Fot. Mariusz Bielski

Poprzedni protest odbył się 31 marca br. i zgromadził łącznie kilka tysięcy uczestników, którzy swoją obecnością chcieli pokazać amerykańskim władzom, że nie zgadzają się na to, w jaki sposób traktowany jest nasz kraj, oraz wyrazić zdecydowany sprzeciw przeciwko prawu, które nie tylko jest niesprawiedliwe w stosunku do Polski i pozwala na nieuzasadnione żądanie od niej wypłacania odszkodowań związanych z Holokaustem, ale także wg organizatorów protestu nie jest zgodne z Konstytucją Stanów Zjednoczonych. „Dzieją się rzeczy, które w sposób wyraźny i bolesny dotykają Polski i nas, Polaków. Ustawa S.447 (…) jest skierowana przeciwko polskim interesom narodowym i polskiej racji stanu. Ustawa S.447 narusza również fundamentalne gwarancje zawarte w amerykańskiej konstytucji dyskryminując wiele kategorii ofiar II wojny światowej i tworząc niebezpieczne precedensy prawne. Już dawno Polska nie potrzebowała nas tak, jak nas potrzebuje teraz!” – piszą, zachęcając do licznego udziału w proteście.

W marcu manifestacje odbyły się m.in. w Nowym Jorku, Bostonie, Chicago i Hartford, CT. Teraz protesty planowane są m.in. w Bostonie, Chicago i przed Białym Domem w Waszyngtonie. Również Polonia w Connecticut ma okazję ponownie wziąć udział w akcji protestacyjnej, która tym razem będzie miała miejsce w New Britain.

Protest w New Britain odbędzie się w sobotę, 11 maja, o godz. 3:00 pm obok Haller Post przy 123 Broad Street. Spotkanie będzie też okazją do podpisania petycji przeciwko ustawie S. 447. Więcej informacji: 860-796-2356 lub s447ct@gmail.com.

JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -