piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaDziałySportKolejne zwycięstwa Aleksandra Mirosław

Kolejne zwycięstwa Aleksandra Mirosław

Aleksandra Mirosław wygrała zawody pucharu swiata we wspinaczce sportowej na czas, które odbyły się w dniach 6-7 maja w Dżakarcie. Dominująca w tej konkurencji Polka w finale pokonała reprezentantkę gospodarzy Desak Made Ritę Kasumę Dewi. Trzecie miejsce zajęła również reprezentantka Polski Aleksandra Kałucka.

Aleksandra Mirosław wygrała w tym sezonie sześć zawodów Pucharu Świata. Fot. facebook.com

29-letnia Aleksandra Mirosław była najlepsza także w zawodach rozegranych tydzień wcześniej w Seulu. W sumie Polka zwyciężyła w sześciu ostatnich rundach PŚ, w których brała udział.

Kolejne zawody pucharu świata w tej konkurencji odbędą się 19-21 maja w Salt Lake City (USA), natomiast główną imprezą sezonu i okazją do wywalczenia olimpijskiej kwalifikacji będą mistrzostwa świata w Bernie, które odbędą się w drugiej połowie sierpnia.