piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkKameralna wystawa fotografii artystów z Nowego Jorku, Polski i Anglii

Kameralna wystawa fotografii artystów z Nowego Jorku, Polski i Anglii

W Greenpoint Insurance Brokerage, gościnnym biurze Marcina Luca przy 680 Manhattan Ave na Greenpoincie w „Fine Art Corner”, na początku maja otwarta została już szósta kameralna ekspozycja przygotowana przez Janusza Skowrona pt „Between Black & White”.

Jest to zbiorowa wystawa czarno-białej fotografii ośmiu artystów z Nowego Jorku, Anglii i Polski. Tematem jest człowiek w różnych ujęciach: autoportretu, portretu, scenach rodzajowych, reporterskich i akcji. Nowojorczycy: Zosia Zeleska-Bobrowski na swojej fotografii zatrzymała pełny dramaturgii moment walki bokserskiej Andrzeja Gołoty, Christine Tomaszewski subtelny autoportret, Janek Hausbrandt scenę uliczną, Janusz Skowron gipsowe postaci z pozującą kobietą.

Zaprezentowano też pracę zmarłego niedawno Artura Skowrona – dziewczynę dotykającą swój cień. Paweł Wenecki z Gdańska przedstawił scenę rodzajową – odpoczywających mężczyzn z psem, na tle kaszubskiej chałupy. Mieszkająca w angielskim Manchesterze Agnieszka Uzięblo sfotografowała twarz dziewczyny w ażurowym cieniu, a Wojciech Jachyra z Londynu modela z perłami.

Wystawa jest czynna do końca maja 2024.

Zosia Zeleska-Bobrowski
Fot. Janusz Skowron

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -