czwartek, 28 marca, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkJubileusz Pulaski Association of Business and Professional Men

Jubileusz Pulaski Association of Business and Professional Men

Organizacja zrzeszająca polonijnych biznesmenów i profesjonalistów obchodzi w tym roku 60-lecie działalności. Jubileuszowy bankiet odbył się w sobotę, 16 marca, w pięknej sali balowej Russo’s On The Bay na Queensie, i przyciągnął blisko 270 osób zarówno związanych z Pulaski Association of Business and Professional, jak i sympatyzujących z tą organizacją.

Członkowie Pulaski Association of Business and Professional wraz z jubileuszowymi pamiątkami. Fot. BM

Jubileuszowy bankiet

Rocznicowa impreza prowadzona była w dwóch językach, po polsku i angielsku, a tzw. mistrzami ceremonii byli: Richard Mazur oraz Artur Dybanowski. Po przywitaniu gości zostały odśpiewane hymny narodowe: polski i amerykański, którym przewodził zespół Zambrowiacy, zabawiający także uczestników bankietu podczas zabawy tanecznej, która rozpoczęła się po zakończeniu oficjalnej części imprezy.

Okolicznościową modlitwę odmówił zaprzyjaźniony z biznesmenami ks. Grzegorz Markulak, z kościoła św. Stanisława Kostki na Greenpoincie. Po wygłoszeniu krótkiego przemówienia zaśpiewał on specjalną góralską modlitwę ułożoną do muzyki jednego ze znanych przebojów zespołu Skaldowie. Później głos zabrał Piotr Pachacz, prezydent Pulaski Association of Business and Professional, który podziękował wszystkim za udział w imprezie, a także zapewnił, że organizacja, która świętuje 60-lecie istnienia, cały czas się rozwija i powiększa swoje szeregi o młodych i zdolnych biznesmenów oraz profesjonalistów reprezentujących różne firmy i zawody.

Tegoroczni stypendyści wraz z Komisją Stypendialną. Fot. BM

Z kolei jeden z członków organizacji, Tadeusz Woźniak, przybliżył jej historię i najważniejsze osiągnięcia. Po jego przemowie rozpoczęła się seria różnych wystąpień związanych z gratulacjami przekazywanymi biznesmenom i profesjonalistom w związku z obchodzonym 60-leciem istnienia Pulaski Association of Business and Professional. Wygłaszali je m.in. najważniejsi goście zaproszeni na jubileuszowy bankiet: konsul generalny Maciej Golubiewski, tegoroczny Wielki Marszałek Parady Pułaskiego Darek Barcikowski, a także poseł stanowy Joseph Lentol. Amerykański polityk, przekazał zarządowi organizacji dyplomy z okolicznościowymi proklamacjami. Jedna była podpisana przez niego, druga przez nowojorskiego gubernatora Andrew Cuomo. Podobne dyplomy przesłali również: nowojorski burmistrz Bill de Blasio oraz prezydent Brooklynu Eric Adams, o czym poinformował wszystkich prowadzący imprezę Richard Mazur. Zaprezentował także otrzymane proklamacje.

Z okazji 60-lecia Pulaski Association of Business and Professional zostały wydane jubileuszowe pamiątkowe plakietki z logo organizacji oraz okolicznościowe monety. Otrzymali je wszyscy członkowie organizacji, a także najważniejsi goście i przedstawiciele zaprzyjaźnionych polonijnych instytucji, które od wielu lat współpracują z biznesmenami. Później wyróżniono tegorocznych laureatów konkursu stypendialnego, a następnie odbył się występ artysty, który na tę imprezę specjalnie przyjechał z Polski. Witek Muzyk Ulicy zaprezentował kilka autorskich piosenek m.in. „Rzucę Ciebie, rzucę nas”, „Param, param”, „Kiedyś grały Czerwone Gitary, a dzisiaj z playbacku jakieś fujary” i największy dotychczasowy przebój „Serce wolności”.

Konkurs stypendialny

Komisja Stypendialna w składzie: Richard Brzozowski, Zygmunt Bielski, Jerzy Sokół, Wojciech Oktawiec oraz przewodzący jej Romuald Magda spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń konkursowych oraz napisanych esejów wyłoniła trzech laureatów. Miejsce pierwsze przyznano Nicholasowi Kaponyasowi, bardzo zdolnemu studentowi Mannes School of Music, który dodatkowo udziela się społecznie grając na fortepianie podczas wielu polonijnych imprez. Poza tym jest laureatem różnych konkursów pianistycznych. Stypendium, które mu przyznano, wynosi 5 tysięcy dolarów.

Drugie miejsce zdobyła Aleksandra Nasiukiewicz, której przyznano 2 tysiące dolarów. Stypendystka ta jest uczennicą 12 klasy Scholars’ Academy mieszczącej się na Queensie oraz wyróżniającą się uczennicą Szkolnego Punktu Konsultacyjnego w Nowym Jorku. Po ukończeniu liceum zamierza studiować inżynierię. Trzecie stypendium w wysokości jednego tysiąca dolarów przyznano Wiktorii Harkot, studentce Vaughn College of Aeronautics and Technology na Queensie, która marzy, by w przyszłości zostać zawodowym pilotem. Wszyscy laureaci nagród stypendialnych byli wdzięczni organizacji zrzeszającej polonijnych biznesmenów i profesjonalistów za przyznane stypendia, które zamierzają poświęcić na dalszą edukację. Nagrody dla najzdolniejszej polonijnej młodzieży są przyznawane przez Pulaski Association of Business and Professional od 2002 roku. Organizacja ta działa od 13 października 1959 roku.

BM

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -