wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościPolska„Jak rozpętałem III wojnę światową”, czyli kontrowersyjny tweet Sikorskiego

„Jak rozpętałem III wojnę światową”, czyli kontrowersyjny tweet Sikorskiego

W nocy z niedzieli na poniedziałek (25/26 września) doszło do poważnego uszkodzenia biegnących po dnie Bałtyku gazociągów Nord Stream. Do wycieków doszło w jednym miejscu w gazociągu Nord Stream 2 na południowy wschód od Bornholmu oraz w dwóch miejscach w gazociągu Nord Stream 1 na północny wschód od Bornholmu.

Gazociągi Nord Stream pozwalały na transport gazu ziemnego z Rosji do Niemiec po dnie Morza Bałtyckiego z pominięciem ewentualnych państw tranzytowych, w tym Polski. Fot. Archiwum WEM

Przyczyny wycieków wciąż są badane, ale sprawę postanowił skomentować na Twitterze Radosław Sikorski, były szef polskiego MSZ, a obecnie europoseł Platformy Obywatelskiej. „Thank you, USA” („Dziękujemy, USA”) – napisał we wtorek, 27 września wieczorem, załączając zdjęcie wzburzonej wody i bąbli na powierzchni Bałtyku.

Wpis wywołał burzę komentarzy, również w rosyjskich mediach, które uważają to za dowód tego, iż Stany Zjednoczone zaatakowały Rosję. Jeśli Sikorski nudzi się, pozostając nieco na uboczu głównego nurtu polityki i postanowił zostać głównym bohaterem kontynuacji kultowej komedii: „Jak rozpętałem III wojnę światową”, to wybrał dość kiepski moment.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -