poniedziałek, 20 września, 2021
Strona głównaPoloniaConnecticutJahana Hayes w New Britain

Jahana Hayes w New Britain

Kongresmenka Jahana Hayes, od stycznia reprezentująca 5. dystrykt stanu Connecticut, w poniedziałek, 22 lipca, spotkała się w New Britain z polonijnymi przedsiębiorcami oraz przedstawicielami polonijnych organizacji. Spotkanie, zorganizowane przez Darka Barcikowskiego, Konsula Honorowego RP w Connecticut oraz wydawcę „Białego Orła”, zgromadziło w restauracji Belvedere w Małej Polsce około 30 osób.

Darek Barcikowski, organizator spotkania, wita kongresmenkę Jahanę Hayes w Małej Polsce. Fot. Robert Iwanicki

Jahana Hayes poruszyła wiele tematów, na których koncentruje się podczas swojej pierwszej, dwuletniej kadencji, w tym kwestię opieki zdrowotnej oraz edukacji – która jest jej szczególnie bliska, bowiem Hayes wcześniej pracowała jako nauczycielka, a w 2016 roku została wybrana jako „Nauczyciel Roku” przez prezydenta Obamę. Hayes mówiła też o konieczności przygotowania młodzieży do różnych zawodów, w tym też tych polegających na pracy fizycznej. – Studia nie są dla każdego, ale każdy musi mieć jakieś umiejętności, aby móc podjąć dobrze płatną pracę – tłumaczyła kongresmenka. Podczas spotkania podjęty został również temat konieczności udziału Polonii w przyszłorocznym spisie ludności – 2020 US Census oraz dostępu do kształcenia osób dorosłych w zakresie używania najnowszych technologii.

Margaret Malinowski, która w urzędzie miasta New Britain odpowiada za rozwój ekonomiczny, lobbowała o granty dla miasta. Natomiast Darek Barcikowski, gospodarz spotkania, starał się wytłumaczyć kongresmence, że problem z narkotykami i opioidami dotyka również polonijną społeczność. – To temat, który w naszym środowisku jest uważany za tabu, ale niestety – istnieje i Polacy w Connecticut potrzebują więcej edukacji na temat tego, w jaki sposób ten problem rozpoznawać i gdzie szukać pomocy – mówił. Uczestnicy spotkania potwierdzili, że wśród Polonii było sporo przypadków śmiertelnych przedawkowań. – Reguła jest prosta: jeżeli w dystrykcie można się spotkać z jakimkolwiek problemem, są duże szanse, że dotyka on również Polaków, którzy wśród mieszkańców stanowią spory procent populacji – tłumaczył Barcikowski.

Kongresmenka podkreśliła chęć współpracy z Polonią i uznała spotkanie za pierwszy krok w budowaniu relacji oraz komunikacji z jej biurem. Ze względu na deszcz spotkanie nie zakończyło się planowanym spacerem po Broad Street, lecz kongresmenka zapewniła, że niebawem wróci do New Britain, aby przejść się po Broad Street i odwiedzić lokalnych przedsiębiorców.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

Gest uznania

Tradycja dobrej zabawy

- Advertisment -