piątek, 3 maja, 2024
Strona głównaPoloniaNew JerseyIX edycja biegu Polonia 5K Run w Linden

IX edycja biegu Polonia 5K Run w Linden

W niedzielę, 4 czerwca w Linden odbyła się 9. edycja biegu ulicznego Polonia 5K Run. Organizatorem dorocznego wydarzenia było stowarzyszenie Polish American Sports Association.

W tegorocznym biegu udział wzięło kilkanaścioro dzieci (które miały do pokonania dystans pól mili) i ponad stu dorosłych biegaczy. Zawodników i kibiców powitał prezes PASA Andrzej Krygowski. Obecny był też burmistrz Linden Derek Armstead. Gościem specjalnym wydarzenia był olimpijczyk (Pekin 2022) i mistrz świata w snowboardzie Oskar Kwiatkowski, który zwyciężając w lutym br. w slalomie gigancie równoległym zdobył pierwszy w historii złoty medal mistrzostw świata w konkurencjach alpejskich dla Polski. Sportowiec przekazał w prezencie PASA jedną ze swoich desek snowboardowych z dedykacją. Deska w najbliższym czasie zostanie publicznie zlicytowana, a środki uzyskane z jej sprzedażny zostaną przeznaczone na cel charytatywny.

Zwycięzcą biegu, z czasem nieco powyżej 17 minut, został Michael Russell, jako kolejni na mecie zameldowali się David Carles i Hunter Cromwell. Najlepszy z Polaków – Tomasz Wawrzyniak – był czwarty. Wśród pań najszybsza była Joanna Wierdak, drugie miejsce zajęła Daria Mnich, a trzecia była Karolina Matracz.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali medale, natomiast najszybsi biegacze również nagrody pieniężne ufundowane przez Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową.

Po biegu uczestnicy i goście spotkali się w Abigail’s Restaurant w Linden.

Więcej informacji na temat biegu Polonia 5K Run można znaleźć na FB: facebook.com/polonia5krun.