czwartek, 22 lutego, 2024
Strona głównaDziałyHistoriaIII edycja konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

III edycja konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

Trwa III edycja konkursu ,, Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” skierowanego do uczniów szkół polonijnych. Organizatorem konkursu jest Centrala Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce we współpracy z Instytutem Piłsudskiego w Nowym Jorku. Patronat honorowy nad konkursem objął konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki.

Celami konkursu są m.in.: upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przypada 1 marca, pogłębienie wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych, kultywowanie wartości, ideałów i postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego walczących o suwerenną Polskę po zakończeniu II wojny światowej oraz krzewienie postawy patriotycznej wśród uczniów.

Konkurs przeprowadzony zostanie w sześciu grupach wiekowych. Młodsi uczniowie mają za zadanie przygotować prace plastyczne, starsi mogą zgłosić na konkurs esej lub pracę multimedialną w postaci krótkiego filmu.

Prace należy nadsyłać w terminie do 5 marca 2023 r.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom odbędzie się w marcu br. w siedzibie konsulatu generalnego RP na Manhattanie.

Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.centralapolskichszkol.org.

W celu uzyskania więcej informacji można się też kontaktować z koordynatorem konkursu z ramienia CPSD Wiolettą Jusińską – tel. (203) 675-2092, wjusinska@yahoo.com

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -