poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaIII edycja Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich pod patronatem Pierwszej Damy RP

III edycja Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich pod patronatem Pierwszej Damy RP

1 lipca w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” już trzeci rok z rzędu spotkały się Koła Gospodyń Wiejskich z całej Polski, by walczyć o podium w konkursie o nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Pierwsza Dama odwiedziła wszystkich uczestników zmagań, oglądając okolicznościowe stoiska, słuchając regionalnej muzyki, podziwiając unikatowe rękodzieło i rozmawiając z gospodyniami i gospodarzami o bezcennym polskim folklorze i inicjatywach społecznych.

1 lipca odbył się finał III edycji Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich. Fot. KPRP

Tematem przewodnim III edycji zainicjowanego przez Agatę Kornhauser-Dudę Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich były polskie zwyczaje żniwne i dożynkowe. W tegorocznej edycji wzięło udział 140 kół z całego kraju, a na rozgrywkach ogólnopolskich spotkali się zwycięzcy etapu wojewódzkiego. Trzy pierwsze miejsca w tym roku zajęły: województwo lubuskie – Koło Gospodyń Wiejskich „Na Obcasach” w Studzieńcu, województwo pomorskie – Koło Gospodyń Wiejskich w Sokolu oraz województwo śląskie – Koło Gospodyń Wiejskich w Zdowie „Borowianki”.

Ideą wydarzenia jest prezentacja i promocja aktywności Kół Gospodyń Wiejskich, które nie tylko kultywują i popularyzują najbardziej wartościowe kulturowe tradycje, ale angażują się w działania prospołeczne integrujące i aktywizujące lokalne społeczności.

Wydarzenie prowadziła Ida Nowakowska, a uświetnił je występ Zespołu Mazowsze.

opr. JLS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -