niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaUSAConnecticutGubernator CT zarobił w ciągu 3 lat prawie 26 milionów

Gubernator CT zarobił w ciągu 3 lat prawie 26 milionów

Niemal 26 milionów dolarów – oto skorygowany dochód brutto gubernatora Connecticut Neda Lamonta, który uzyskał w trzech z czterech lat urzędowania na tym stanowisku. Wynika tak z danych podatkowych opublikowanych w czwartek 21 kwietnia w związku z trwającą kampanią wyborczą, w której demokrata ubiega się o reelekcję.

Gubernator Connecticut Ned Lamont zarobił prawie 26 milionów dolarów ciągu ostatnich 3 lat. Fot. Archiwum WEM

Z przedstawionych informacji wynika, że zarobki Lamonta pochodziły głównie z odsetek, dochodów z dywidend i zysków kapitałowych z inwestycji. Polityk – po pierwszym objęciu urzędu w 2019 roku – nie zdecydował się na pobieranie gubernatorskiej pensji, która w skali roku wnosić miałaby 150 tys. dolarów. Demokrata nie opublikował na razie swoich deklaracji podatkowych z roku 2021, jednak poprosił o rozszerzenie zgłoszenia w IRS.

Zarówno Lamont, jak i jego najbardziej prawdopodobny kontrkandydat z Partii Republikańskiej Bob Stefanowski, opierają w znacznej mierze swoje kampanie wyborcze na finansowaniu własnym. Niedawno opublikowane dane pokazały, że Stefanowski do tej pory pożyczył 10 milionów dolarów na swoją kampanię wyborczą – są to fundusze, które teoretycznie mógłby odzyskać, a z których wydano już około 2.6 miliona dolarów.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -