poniedziałek, 5 czerwca, 2023
Strona głównaDziałySportGest sprzeciwu niemieckich piłkarzy

Gest sprzeciwu niemieckich piłkarzy

W środę, 23 listopada, reprezentacja Niemiec rozegrała swój pierwszy mecz na piłkarskich mistrzostwach świata. Mecz skończył się dość niespodziewaną porażką niemieckiej reprezentacji, która przegrała z Japonią 1:2, jednak uwagę piłkarskiego świata zwrócił nie tylko wynik.

Niemieccy piłkarze przed meczem z Japonią zapozowali do zdjęcia z zasłoniętymi ustami. Fot. PAP

Kapitan reprezentacji Niemiec Manuel Neuer podczas meczów mistrzostw świata w Katarze chciał założyć tęczową opaskę z napisem „One Love”, wyrażającą solidarność ze środowiskiem LGBTQ+. FIFA jednak zagroziła sankcjami – sportowymi, w postaci żółtej kartki, która znacząco zwiększałaby ryzyko wyeliminowania kapitana z gry w trakcie meczu.

Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB) wyraził sprzeciw wobec takiego postępowania FIFA. „Prawa człowieka nie podlegają negocjacjom. To powinno być brane za pewnik, ale nadal tak nie jest. Dlatego ta wiadomość jest dla nas tak ważna. Odmówienie nam opaski to to samo, co odmówienie nam głosu” – można przeczytać w wydanym przez DFB oświadczeniu.

Nawiązując do tego, niemieccy piłkarze zaprezentowali wymowny gest. Przed meczem z Japonią zapozowali do zdjęcia z zasłoniętymi ustami, dając do zrozumienia, że została im odebrana możliwość wyrażania poglądów.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -