czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutGaleria Chwały imigrantów poszerzona

Galeria Chwały imigrantów poszerzona

Lucian Pawlak, były burmistrz New Britain, dołączył do Galerii Chwały Imigrantów stanu Connecticut. Oficjalna Gala odbyła się 26 września br. w Aqua Turf Club w Southington, a oprócz Polaka do grona wybitnych imigrantów dołączyły jeszcze trzy osoby. Wyróżnienia przyznano już po raz siódmy.

Lucian Pawlak (w środku) od ponad 30 lat jest jednym z najbardziej aktywnych liderów społeczności polonijnej Connecticut. Fot. Asha Lassen

Zawsze staram się rozmawiać z ludźmi o postawie wdzięczności – mówi Lucian Pawlak. – Chcę podziękować ludziom. Jestem mile zaskoczony wsparciem, jakie otrzymałem przez lata w moich działaniach. Partnerom, którzy mnie wspierali, przyjaciołom, którzy pozostaną przy mnie bez względu na wszystko, i mojej rodzinie. Moje dzieci chyba nie miały normalnego dzieciństwa, bo biegałem i udzielałem się w polityce, stając się członkiem wielu różnych organizacji – dodaje Polak, który jest miejskim rejestratorem głosów, a dawniej pracował w wydziale robót publicznych, jako skarbnik, urzędnik, a w końcu także burmistrz New Britain.

Z dumą nazywam Luciana moim przyjacielem – mówi Susan Bysiewicz, zastępca gubernatora stanu Connecticut. Fot. Asha Lassen

Uczestnicy Gali wypowiadali się o Pawlaku w samych superlatywach. – Z dumą nazywam Luciana moim przyjacielem i chętnie współpracuję z nim w służbie publicznej. Cieszę się, że wrócił, ponieważ jest rejestratorem wyborców, a ja jestem zastępcą gubernatora stanu, więc mamy okazję ze sobą współpracować – powiedziała Susan Bysiewicz.

Lucianowi Pawlakowi towarzyszyła na Gali rodzina. Fot. Asha Lassen

Pochwał Pawlakowi nie szczędził też prowadzący Galę Wally Kostrzewa. – Jest największą postacią w New Britain, jaką znam. Sprawował tu niemal wszystkie wybieralne funkcje – powiedział.

Wśród wyróżnionych w tym roku imigrantów znaleźli się również: filantrop i przywódca duchowy, który ocalał z Holokaustu Rabbi Philip Lazowski; uznany na całym świecie naukowiec dr Henry C. Lee oraz rektor Central Connecticut State University dr Zulma R. Toro. Tym samym zainaugurowana w 2013 roku Galerii Chwały Imigrantów powiększyła się do 31 osób.

Ci imigranci to ludzie, którzy ciężko pracowali od momentu swojego przybycia do USA. Wnieśli wkład w kulturę, gospodarkę i obywatelski rozwój stanu i społeczności Connecticut. Jestem bardzo zaszczycony, że znalazłem się w tym gronie – powiedział Lazowski.

Oficjalna Gala odbyła się 26 września br. w Aqua Turf Club w Southington. Fot. Asha Lassen

Cała ta ceremonia jest naprawdę ważna w dzisiejszym świecie, bo oznacza uznanie wkładu imigrantów. Ten kraj został zbudowany przez imigrantów. Bez imigrantów nie ma Stanów Zjednoczonych – dodaje dr Lee.

Andre Błaszczyński, współprzewodniczący komitetu planistycznego, podkreślił, że podstawową zasadą Galerii Chwały Imigrantów jest to, że dziedzictwo wszystkich społeczności imigrantów i grup etnicznych staje się częścią wspólnej amerykańskiej tożsamości i kultury. – Powinniśmy je świętować jako nasze wspólne, ale różnorodne dziedzictwo amerykańskie. Naszym celem jest zmiana sposobu myślenia Amerykanów o sobie – powiedział Błaszczyński.

W 7. Gali Galerii Chwały Imigrantów udział wzięło 400 osób. Fot. Asha Lassen

7. Gala Galerii Chwały Imigrantów była bardzo udanym wydarzeniem. – Obecność 400 osób sprawiła, że pobiliśmy rekord frekwencji, ale także sponsorów i reklam w naszej książce programowej oraz poziomu entuzjazmu – powiedział Demetrios Giannaros, współprzewodniczący komisji selekcyjnej i członek komitetu planistycznego.

opr. bo

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -