poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaGeorgiaGala z okazji 25-lecia Polskiego Klubu w Atlancie

Gala z okazji 25-lecia Polskiego Klubu w Atlancie

Polski Klub w Atlancie powstał 25 lat temu, a w sobotę, 9 września, podczas eleganckiego bankietu celebrowany będzie ten srebrny jubileusz.

Fot. facebook

„Jesteśmy organizacją niedochodową o profilu edukacyjnym i kulturalnym, działającą na terenie metropolii Atlanta. Głównym celem Klubu jest prowadzenie Polskiej Sobotniej Szkoły dla dzieci i dorosłych, gdzie nasi wspaniali nauczyciele uczą języka polskiego z elementami historii i kultury” – taki krótki opis działalności oraz celów przyświecających Polskiemu Klubowi w Atlancie można przeczytać na stronie internetowej tej organizacji.

Promowanie wartości etnicznych i tradycji charakterystycznych dla społeczności polsko-amerykańskiej, a także edukacja o polskiej kulturze i tradycjach i ich podtrzymywanie to coś, o co zarząd i członkowie Polskiego Klubu w Atlancie dbają już od ćwierć wieku. Życie polonijnej społeczności z Atlanty i okolic skupia się wokół klubu, a dzięki różnym wydarzeniom organizowanym przez klub oraz współpracy z innymi organizacjami i stowarzyszeniami działania te nie tylko integrują lokalną Polonię, ale też pokazują bogactwo i różnorodność polskiej kultury Amerykanom.

Więcej informacji o Polskim Klubie w Atlancie i gali z okazji 25-lecia można znaleźć na stronie www.polishclubofatlanta.org, gdzie również dostępne do nabycia są bilety na galę.

JLS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -