sobota, 31 lipca, 2021
Strona głównaPoloniaConnecticutGala Oskarowa w New Britain

Gala Oskarowa w New Britain

W sobotę, 23 lutego, w sali bankietowej Sokolni w New Britain odbyła się wielka gala, która połączyła temat Parady Pułaskiego, prowadzonej w tym roku po raz pierwszy przez stan Connecticut, z najważniejszą nocą Hollywood – Oskarami.

Ponad 260 gości zaszczyciło uroczystość swoją obecnością, w tym przedstawiciele polonijnych środowisk z całego Connecticut, Nowego Jorku, New Jersey, Massachusetts, a nawet New Hampshire. Na oskarowej gali nie zabrakło powitania przy Rolls-Roysie, czerwonego dywanu oraz gwiazd ekranu, takich jak Ewa Bukowska z Polski oraz Paweł Szajda, który urodził się i wychował w New Britain. Symboliczne Oskary zostały wręczone przez obecną Miss Polonia Connecticut Nicole Karlikowski zespołowi Polanie z Bridgeport oraz Teatrowi Wyobraźni Novum, który uświetnił galę wodewilem pt. „Jak zostać gwiazdą”. Wśród honorowych gości znaleźli się również Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski z małżonką Agatą, zastępca gubernatora stanu Connecticut Susan Bysiewicz oraz hrabina Jadwiga Krasicki.

Darek Barcikowski, konsul honorowy RP w Connecticut i tegoroczny Wielki Marszałek Parady Pułaskiego, a zarazem organizator balu, ocenia to wydarzenie jako wielki sukces. – Myślę, że w kalendarzu polonijnych imprez brakowało takiego balu. Podejmując się organizacji wydarzenia na taką skalę, zdawałem sobie sprawę, że jest to wyzwanie i że każdy nowy pomysł niesie ze sobą ryzyko niepowodzenia, lecz frekwencja oraz komplementy, jakie usłyszałem po gali, zainspirowały mnie do rozważenia kontynuacji tego przedsięwzięcia, tak aby bal stał się coroczną tradycją – mówi Barcikowski. W tym roku dochód z balu przeznaczony jest na Paradę Pułaskiego, ale za rok może być to inny cel – dodaje.

WEM
Fot. Magdalena Kalkowska, Marcin Zurawicz

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -