poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Strona głównaPoloniaNowy JorkFundacja Kościuszkowska wychodzi naprzeciw potrzebom młodej generacji Polonii

Fundacja Kościuszkowska wychodzi naprzeciw potrzebom młodej generacji Polonii

Fundacja Kościuszkowska to jedna z najstarszych amerykańsko-polskich instytucji kulturalno-oświatowych. Celem tej założonej w 1925 r. organizacji jest pogłębianie więzi między Polską i Stanami Zjednoczonymi. Cel ten realizowany jest m.in. poprzez programy edukacyjne i stypendialne, wymianę kulturalno-naukową między oboma krajami oraz liczne wystawy, odczyty, konkursy promujące osiągnięcia Polaków w zakresie historii, kultury i nauki. Na stypendia i granty dla polskich i amerykańskich studentów, naukowców i artystów oraz na promocję polskiej kultury w USA Fundacja przeznacza średnio aż milion dolarów rocznie.

Wydarzenie pod nazwą „Career Panel and Networking Session” odbyło się w siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej na Manhattanie pod koniec marca. Fot. facebook.com/thekf.org

Ponadto Fundacja zajmuje się zwiększaniem świadomości wśród Amerykanów na temat polskiej kultury i historii, ale stara się też promować Polskę od nieco innej strony, pokazując amerykańskim partnerom, jak atrakcyjnym krajem pod kątem współpracy naukowej i biznesowej jest obecnie Polska. – Działalność Fundacji Kościuszkowskiej skupia się na szeroko rozumianej kulturze, w tym pojęciu mieści się też kultura biznesu – podkreślał niegdyś w rozmowie z „Białym Orłem” Marek Skulimowski, prezes Fundacji.

W ten aspekt działalności niewątpliwie wpisuje się spotkanie, które odbyło się w siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej na Manhattanie pod koniec marca. Wydarzenie pod nazwą „Career Panel and Networking Session” adresowane było głównie do przedstawicieli młodej generacji Polonii i było okazją dla młodych profesjonalistów do nawiązania kontaktów oraz do wymienienia się pożytecznymi informacjami na temat rozwoju kariery oraz możliwości edukacyjnych.

Podobno w planach Fundacji Kościuszkowskiej jest organizowanie więcej tego typu spotkań. Informacje o bieżącej działalności oraz planowanych wydarzeniach można znaleźć na stronie www.thekf.org.

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -