poniedziałek, 4 marca, 2024

Dzień skupienia

W parafii pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszenia na Brooklynie, gdzie opiekę duszpasterską prowadzą księża salwatorianie, w drugim dniu Wielkiego Postu (3 marca br.) odbył się coroczny dzień skupienia dla kapłanów zrzeszonych w Polskim Apostolacie. Dzień skupienia przygotował i zorganizował proboszcz ks. Wiesław P. Strządała SDS.

Pamiątkowe zdjęcie polskich kapłanów posługujących na wschodnim wybrzeżu Nowego Jorku. Fot. Archiwum o. M. Czyżewskiego

Ten wyjątkowy dzień kapłani rozpoczęli wspólną modlitwą brewiarzową w kościele, następnie wysłuchali konferencji duchowej. Dla zebranych kapłanów diecezjalnych i zakonnych skierował naukę ks. bp Witold Mroziewski z diecezji brooklyńskiej. Biskup m.in. zachęcił kapłanów do gorliwej modlitwy i służby ludowi Bożemu. Kolejnym punktem była godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której kapłani skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania.

Trwając na modlitewnym skupieniu w ten pierwszy czwartek miesiąca, kapłani wznosili swoje modły, prosząc o pokój w Ukrainie oraz modląc się za zabitych, rannych i wszystkich dotkniętych działaniami zbrojnymi.

Bp Witold Mroziewski z diecezji brooklyńskiej. Fot. Archiwum o. M. Czyżewskiego

Przed wyjazdem do swoich parafii kapłani o godzinie 3.00 pm zgromadzili się na wspólnej modlitwie w kościele, gdzie wraz z wiernymi pomodlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Czas skupienia dla polskich kapłanów posługujących na wschodnim wybrzeżu Nowego Jorku był okazją, aby napełnić serce i umysł bożą mądrością, mocą i odwagą do posługi wśród rodaków na ziemi amerykańskiej.

O. Michał Czyżewski, OSPPE

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -