poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkDzień Papieski na Manhattanie

Dzień Papieski na Manhattanie

W kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie w Nowym Jorku, 16 października br., obchodzona była 44. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. W 1978 roku zgromadzony na Placu św. Piotra w Rzymie tłum zobaczył biały dym i usłyszał słynne „Habemus papam”. Następcą św. Piotra został pierwszy raz w historii Polak – kardynał z Krakowa.

W kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie 16 października obchodzona była 44. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża

W tym wyjątkowym dniu uczniowie Polskiej Szkoły im. o. Augustyna Kordeckiego otrzymali od swoich rodziców poświęcone różańce oraz modlili się o dobre przygotowanie do I Komunii Świętej. Ceremonia wręczenia różańców była pierwszym etapem mającym na celu dobre przygotowanie dzieci i ich najbliższych do wydarzenia, jakim w maju będzie przyjęcie przez nie Jezusa Eucharystycznego.

Podczas mszy św. dzieci zostały zachęcone przez proboszcza o. Karola Jarząbka, by przez wspólną modlitwę różańcową wypraszały potrzebne łaski dla siebie i swoich bliskich. Pod czujnym i troskliwym okiem dyrektor Beaty Popowskiej dzieci były zaangażowane w oprawę liturgiczną mszy św., m.in. zaśpiewały pieśni religijne i poprowadziły modlitwę wiernych.

o. Michał Czyżewski
Fot. Dariusz Wójcik

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -