poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkDzień Matki przy sztalugach

Dzień Matki przy sztalugach

W artystyczny sposób, z pędzlem i farbami oraz lampką wina uczczono amerykański Dzień Matki. W charytatywnej akcji zorganizowanej przez Children’s Smile Foundation w audytorium Centrum Polsko-Słowiańskiego na Greenpoincie wzięło udział ponad 30 osób. Dochód z tego wydarzenia przeznaczony zostanie dla dzieci walczące z siatkówczakiem.

Uczestniczki akcji „Girls’ Paint Night with Smile” były dumne ze swoich prac. Fot. Archiwum Children’s Smile Foundation

Po trzyletniej przerwie, spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi, udało się powrócić do jednej ze stałych imprez, mających na celu gromadzenie funduszy na pomoc chorym i potrzebującym dzieciom. Tegoroczna edycja akcji „Girls’ Paint Night with Smile” dedykowana była maluchom cierpiącym na retinoblastomę (nowotwór siatkówki oczu), których coraz więcej przyjeżdża do Nowego Jorku, by leczyć się w klinice Memorial Sloan Kettering Cancer Center na Manhattanie u światowej sławy specjalisty, jakim jest dr David Abramson.

Wszystkie prace były małymi dziełami sztuki. Fot. Archiwum Children’s Smile Foundation

Impreza – jak wskazuje jej nazwa – przeznaczona była dla kobiet i miała na celu oderwanie ich od codziennych obowiązków zawodowych i domowych oraz zrelaksowanie się w artystyczny sposób, w dodatku z lampką wina oraz pysznym ciastem. Idealną okazją ku temu okazał się amerykański Dzień Marki, który przypada zawsze w drugą niedzielę maja. Jednak by w tym wyjątkowym dniu nie odrywać mam od swoich rodzin, a zwłaszcza dzieci, akcja odbyła się w piątkowy wieczór 6 maja i stanowiła świetne wprowadzenie do wyjątkowego i rodzinnego weekendu.

Każdy obraz, mimo że stworzony wg tego samego wzorca różnił się od siebie i posiadał indywidualne cechy nadane mu przez jego autorkę. Fot. Archiwum Children’s Smile Foundation

Podczas dwugodzinnego spotkania każda uczestniczka mogła namalować obraz pod okiem doświadczonej i profesjonalnej artystki Karoliny Romanowskiej z firmy Color of Imagination. To ona zapewniła wszystkim odpowiednie akcesoria malarskie: sztalugi, blejtram z naciągniętym płótnem, farby i pędzle oraz udzieliła fachowych wskazówek. W tym roku panie malowały bukiet kwiatów w dużym niebieskim wazonie.
Mimo że początkowo chyba nikt nie zwrócił na to uwagi, to po namalowaniu swoich obrazów niektóre osoby zauważyły, że dominują na nich dwa kolory – żółty i niebieski, przez co przywoływały skojarzenia z barwami flagi ukraińskiej. I jak później podkreśliła instruktorka, były to odpowiedni trop.

Z każdą minutą obrazy nabierały kształtów i stawały się coraz piękniejsze. Fot. Archiwum Children’s Smile Foundation

Wszystkie moje prace mają swoje ukryte przesłanie. Tym razem bazowaliśmy głównie na odcieniach niebieskiego i żółtego. Jakże znane są to dwa kolory w ostatnim czasie… Losy Ukrainy nie są mi obojętne. Jest ona w moich myślach i dlatego jej poświęciłam pracę przygotowaną do malowania podczas tej akcji – wyjaśniła Karolina Romanowska. Kolorystyka ta również świetnie korespondowała z wystrojem sali, która była przygotowana na mający się w niej odbyć następnego dnia charytatywny koncert na rzecz ukraińskich uchodźców w Polsce.

Warsztaty artystyczne prowadziła doświadczona i profesjonalna artystka – Karolina Romanowska z firmy Color of Imagination. Fot. Archiwum Children’s Smile Foundation

Atmosfera podczas warsztatów była wyśmienita. Zarówno uczestniczki charytatywnej imprezy, jak i organizatorzy oraz instruktorka, byli zadowoleni z jej przebiegu. – To był wspaniale spędzony czas w świetnym towarzystwie. Przebywanie z dobrymi ludźmi napełnia mnie pozytywną energią i tak było właśnie podczas tego wieczoru – zapewniła Karolina Romanowska. Prowadząca warsztaty była również zadowolona z końcowych prac wszystkich uczestniczek, chociaż nie chciała w jakiś szczególny sposób wypowiadać się na temat poszczególnych obrazów. – Tu nie można oceniać poziomu umiejętności, bo nie o to chodzi w takich spotkaniach. Ważne jest, żeby było miło i wesoło. Nie liczą się umiejętności, tylko chęci, a to jest podstawą sukcesu w każdej dziedzinie – stwierdziła właścicielka firmy Color of Imagination.

Uśmiechy – zgodnie z nazwą akcji „Girls’ Paint Night with Smile” – towarzyszyły jej uczestniczkom przez całą imprezę. Z tyłu pierwszego stolika stoi instruktorka Karolina Romanowska, która pokazując uczestniczkom wzorcową pracę udzielała im różnych, praktycznych wskazówek. Fot. Archiwum Children’s Smile Foundation

Zadowolenia nie krył także Wojciech Maślanka, dyrektor wykonawczy Children’s Smile Foundation. – Najważniejsze, że panie miały świetną zabawę i okazję spotkać się ze znajomymi po dłuższej przerwie. Mam nadzieję, że przynajmniej niektóre z nich odkryły w sobie duszę artysty i będą chętnie uczestniczyły w podobnych akcjach w przyszłości. Myślę, że był to bardzo dobry wstęp do świątecznego weekendu związanego z Dniem Matki – podkreślił. Przy okazji wyraził wdzięczność wobec wszystkich osób, dzięki którym akcja „Girls’ Paint Night with Smile” się odbyła.

Panie biorące udział w artystycznej imprezie miały wyśmienite humory. Fot. Archiwum Children’s Smile Foundation

Serdeczne podziękowania kieruję do Grażyny Ozgi i Barbary Ortyl za przygotowanie pysznego ciasta domowej roboty. Jestem również wdzięczny paniom z zarządu Rady Dyrektorów Children’s Smile Foundation za pomoc w przygotowaniu imprezy i jej promocji wśród kobiet – dodał dyrektor wykonawczy. Stwierdził też, że ogromne podziękowania należą się zarządowi Centrum Polsko-Słowiańskiego, które jako sponsor bezpłatnie udostępniło audytorium na przeprowadzenie artystycznych warsztatów.

Podczas imprezy można było skosztować pysznego ciasta domowego wypieku. Fot. Archiwum Children’s Smile Foundation

Dzięki całkowitemu ograniczeniu kosztów do minimum – również serwowane wino pochodziło od anonimowego sponsora – oraz złożonym datkom udało się zebrać (po odliczeniu kosztów prowadzenia zajęć i materiałów malarskich) 1,300 dolarów, które w całości zostaną przeznaczone na leczenie dzieci walczących z siatkówczakiem, czyli nowotworem oczu.

PR Children’s Smile Foundation
opr. WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -