piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkDzień Dziedzictwa Polskiego w sercu Westchester

Dzień Dziedzictwa Polskiego w sercu Westchester

W niedzielę, 19 maja, Polonia z Westchester County i okolic spotkała się na festiwalu odbywającym się co roku pod nazwą Dzień Dziedzictwa Polskiego w Kensico Dam Plaza w Valhalla, NY. Była to 45. edycja imprezy organizowanej przez Westchester Pulaski Association.

Festiwal prowadziła prezes Westchester Pulaski Association Lucyna Okrutniak wraz z wiceprezes Anną O’Lear, które powitały uczestników imprezy oraz obecnych na niej przedstawicieli lokalnych władz. Festiwal był też okazją do przedstawienia tegorocznych reprezentantów Westchester County, którzy poprowadzą w tym roku lokalną Polonię 5. Aleją podczas Parady Pułaskiego.

Program festiwalu jak co roku obfitował w atrakcje, wśród których można wymienić na przykład pokaz walki na szable w wykonaniu członków grupy rekonstrukcyjnej The Banner of Jasna Góra. Zainteresowaniem festiwalowych gości cieszyły się liczne stoiska z biało-czerwonymi gadżetami, wyrobami lokalnych firm i artystów czy punkty gastronomiczne serwujące polskie potrawy oraz wino i piwo. Nie zapomniano też o najmłodszych, dla których przygotowano różne konkursy i zabawy oraz punkt z malowaniem twarzy.

O program artystyczny zadbali uczniowie Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Marii Konopnickiej w Yonkers oraz Polskiej Szkoły im. Wisławy Szymborskiej w Port Chester. Występy wokalne, recytatorskie i aktorskie dzieci podobały się publiczności, która nagradzała je gromkimi oklaskami. O muzykę w przerwach między występami zadbał DJ Grzegorz Tymiński.

JS
Fot. Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -