niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsDyżur konsularny w Bostonie

Dyżur konsularny w Bostonie

W dniach 26 i 27 kwietnia (piątek i sobota) w Bostonie, w parafii Matki Bożej Częstochowskiej (655 Dorchester Ave., Boston, MA 02127), w godz. 9:00-20:00 odbędzie się dyżur konsularny. Podczas dyżuru będzie można złożyć wniosek o polski paszport.

Dyżur konsularny w Bostonie odbędzie się w dniach 26 i 27 kwietnia 2024 r. Fot. Archiwum WEM

Zapisy na dyżur zostaną uruchomione w środę 10 kwietnia o godz. 20:00 (8:00 PM EST). Zapisów można dokonywać wyłącznie na stronie https://secure.e-konsulat.gov.pl/placowki/108/sprawy-paszportowe/wizyty/formularz, gdzie należy wybrać rodzaj usługi: „Wizyta na dyżurze konsularnym w Bostonie (26-27 kwietnia 2024 r.)”. Podczas rejestracji na wizytę należy podać prawidłowy numer telefonu oraz adres e-mail, ponieważ pracownicy konsulatu będą się kontaktowali z zarejestrowanymi na dyżur osobami w sprawie szczegółów procesu paszportowego (w tym wymaganych dokumentów) w tygodniach poprzedzających dyżur.

Przed zarezerwowaniem wizyty w sprawie paszportowej należy sprawdzić, czy posiada się wszystkie niezbędne dokumenty, a zwłaszcza: ostatni polski paszport lub inny dokument potwierdzający obywatelstwo polskie (dowód osobisty lub potwierdzenie obywatelstwa wydane przez wojewodę); jeżeli paszport utracił ważność, należy okazać inny aktualny dokument tożsamości ze zdjęciem (np. dowód osobisty, amerykański paszport lub prawo jazdy). Ponadto trzeba mieć ze sobą jedną aktualną fotografię i wypełniony wniosek o wysyłkę paszportu. Dodatkowo potrzebne mogą być polskie akty urodzenia i małżeństwa, ewentualnie decyzja w sprawie zmiany imienia i nazwiska.

W przypadku paszportów dla osób małoletnich konieczna jest obecność dziecka powyżej 5. roku życia oraz obojga rodziców w celu wyrażenia przez nich zgody na wydanie paszportu dla dziecka, przy czym przynajmniej jeden rodzic powinien posiadać ważny polski paszport lub dowód osobisty. W przypadku nieobecności jednego z rodziców należy przedstawić jego pisemną, notarialnie poświadczoną, zgodę na wydanie dziecku paszportu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.gov.pl

JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -