niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaDonald Tusk: wybór nowego rządu 11 grudnia

Donald Tusk: wybór nowego rządu 11 grudnia

Spodziewajcie się państwo wyboru nowego rządu 11 grudnia, a jeśli czas na to nie pozwoli, 12 grudnia expose nowego premiera, a zaprzysiężenie zakładamy 13 grudnia – powiedział w piątek lider PO Donald Tusk.

Przewodniczący PO Donald Tusk (P) i marszałek Sejmu Szymon Hołownia (L) podczas wspólnej konferencji prasowej, po spotkaniu w Sejmie w Warszawie, 1 grudnia. Fot. PAP/Albert Zawada

W piątek szef PO Donald Tusk spotkał się z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią w sprawie tzw. drugiego konstytucyjnego kroku powoływania rządu.

„Jak państwo wiecie 11 grudnia będziemy wysłuchiwali pana premiera Mateusza Morawieckiego z jego propozycjami dla jego rządu. Uśmiecham się, ale znacie państwo wszyscy okoliczności pracy rządu Morawieckiego dzisiaj i jeśli czas pozwoli to 11 grudnia także dokonamy wyboru nowego premiera, jeśli zgodnie z przewidywaniami Mateusz Morawiecki nie uzyska wotum zaufania” – powiedział Tusk.

Zwrócił uwagę, że „te decyzje będzie podejmował oczywiście marszałek Sejmu”. Ale – jak dodał – „chcielibyśmy też, aby to odbyło się w dzień albo najpóźniej wieczorem, a niekoniecznie w okolicach północy”.

Podkreślił, że „jeśli obrady przedłużą się, to będziemy kończyli ten proces 12 grudnia”. „Także spodziewajcie się państwo wyboru nowego rządu 11 grudnia, a jeśli czas na to nie pozwoli – 12 grudnia expose nowego premiera, a zaprzysiężenie zakładamy 13 grudnia” – podkreślił Tusk.

Edyta Roś, Grzegorz Bruszewski/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -