poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaDonald Tusk: 15 X będą dwa referenda – wybory parlamentarne oraz czy...

Donald Tusk: 15 X będą dwa referenda – wybory parlamentarne oraz czy zostaniemy w UE

15 października mamy dwa referenda i nie mówię o tym udawanym referendum PiS. Pierwsze to głosowanie do parlamentu. Poprzez to głosowanie odbędzie się drugie, nieformalne referendum: czy zostaniemy członkami UE czy nie – mówił w Bydgoszczy lider PO.

Kampania wyborcza do parlamentu 2023. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk przemawia podczas spotkania otwartego w Hali Sportowej SISU Arena w Bydgoszczy, 27 września. Fot. PAP/Tytus Żmijewski

„Chcę, żeby to do wszystkich dotarło – my 15 października mamy dwa referenda i nie mówię o tym ich (PiS) udawanym referendum. Referendum, gdzie władza wpuściła najwięcej imigrantów ze wszystkich państw europejskich i pyta o to, czy ktoś jest za tym, by była jakaś relokacja. Zostawmy to ich referendum na boku, bo ono jest równie głupie jak bezczelne” – stwierdził Donald Tusk.

Dodał, że 15 października odbędą się dwa kluczowe dla przyszłości Polski referenda, a pierwsze to głosowanie do parlamentu.

„To będzie głosowanie za tym, czy parlamentarzystą będzie podsłuchiwany Pegasusem pan Brejza czy ci, którzy go podsłuchiwali i chcieli zniszczyć jego rodzinę. To wybór prosty i oczywisty – czy parlamentarzystką będzie szarpana przez policję i wrzucana do suki Kinga Gajewska, czy ten, który wydawał rozkaz policji, aby ją do tej suki wrzucić. To jest pytanie, czy będziemy mieli znowu władzę, która troszczy się o słabszych, która nie wymięka przed silniejszymi” – mówił Tusk.

Pytał też „czy będziemy umieli wykorzystać kolejne miliardy, które czekają, są na wyciągnięcie ręki”. „Euro, nasze miliardy (które PiS zablokował), żeby Polska stała się jednym z najnowocześniejszych krajów na świecie, jeśli chodzi o energetykę, ochronę środowiska, zdrowia” – wskazał.

„Poprzez to głosowanie odbędzie się drugie, nieformalne referendum: czy zostaniemy członkami UE czy nie” – podkreślił Tusk.

Agata Zbieg, Jerzy Rausz/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -