czwartek, 28 marca, 2024
Strona głównaDziałySportDobre skoki Polaków w Ruce

Dobre skoki Polaków w Ruce

W ostatni weekend listopada w fińskiej Ruce odbyły się kolejne zawody w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Udany występ zaliczyli na nich Polacy, zwłaszcza Piotr Żyła i Dawid Kubacki.

Piotr Żyła podczas pierwszego konkursu w Ruce stanął na podium, zajmując 3. miejsce. Fot. Facebook.com/Piotr Żyła – Offical

Dawid Kubacki wygrał dwa pierwsze konkursy Pucharu Świata w trwającym właśnie sezonie 2022/2023. Polski zawodnik okazał się najlepszy przed polską publicznością w Wiśle. W Ruce poszło mu nieco gorzej – w sobotę wylądował tuż poza podium, zajmując 4. miejsce, a w niedzielę, mimo że prowadził po pierwszej serii skoków, to ostatecznie zakończył zawody na 6. pozycji. Mimo tego Polak pozostaje na szczycie klasyfikacji indywidualnej pucharu świata.

W Ruce nieco lepiej spisał się Piotr Żyła. Podczas sobotniego konkursu był trzeci, natomiast dzień później zajął piątą lokatę.

Pozostali Polacy, którzy awansowali w oba dni do finałowej trzydziestki, zajęli bardziej odległe miejsca. Kamil Stoch pierwszego dnia był 17., a drugiego zakończył rywalizację na 14. miejscu, natomiast Paweł Wąsek ostatecznie zajął pozycje w trzeciej dziesiątce (25. i 22. miejsce).

Po zawodach w Ruce skoczkowie będą mieli dwa tygodnie odpoczynku. Konkursy w Titisee-Neustadt (Niemcy) odbędą się w weekend 9-11 grudnia. Na skoczni Hochfirstschanze zaplanowano dwa konkursy indywidualne (piątek i niedziela) oraz rywalizację drużyn mieszanych (sobota).