sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutDelegacja polskich przedsiębiorców odwiedziła Connecticut

Delegacja polskich przedsiębiorców odwiedziła Connecticut

We wrześniu Connecticut w ramach misji handlowej odwiedziła delegacja polskich przedsiębiorców i przedstawicieli rządu z województwa śląskiego.

AdvanceCT to organizacja, która promuje Connecticut jako dobre miejsce dla inwestycji dla zagranicznych firm. Na zdj. od lewej, górny rząd: Szymon Pośpiech, Wacław Bylina, Katarzyna Kasperek, Sebastian Białas, Waverly Langston, Mariusz Księżyk, z przodu: Anna Oleszczuk, Zoriana Czajkowska, Bartłomiej Babuśka, John Bourdeaux, Sebastian Białas, Thomas Cavaliere. Fot. AdvanceCT

W skład delegacji weszli: Bartłomiej Babuśka prezes Funduszu Górnośląskiego S.A., Zoriana Czajkowska – dyrektor Departamentu Współpracy Zagranicznej Funduszu Górnośląskiego S.A. oraz Anna Oleszczuk z Departamentu Współpracy Zagranicznej Funduszu Górnośląskiego S.A., a także przedsiębiorcy z regionu województwa śląskiego prowadzący działalność w zakresie technologii, przemysłu 4.0 i energii odnawialnej. Misja handlowa stanowiła okazję do przyciągnięcia firm z województwa śląskiego, jak również z całej Polski, do Connecticut.

W poniedziałek, 11 września, delegacja uczestniczyła w wydarzeniu „Access Europe” organizowanym przez Melissę Grosso z U.S. Commercial Service, poświęconemu możliwościom eksportu do Europy, ze szczególnym uwzględnieniem Europy Środkowo-Wschodniej.

We wtorek, 12 września, polska delegacja odwiedziła UConn Tech Park – Innovation Partnership Building w Storrs, CT. Grupa została przyjęta przez przedstawicieli UConn, doktorów Emmanouila Anagnostou i Ravi Gorthala, oraz Nasira Manna z Connecticut Center of Advanced Technology (CCAT), którzy zaprezentowali siłę Connecticut w dziedzinie innowacji i zasobów przemysłowych. Wizyta zakończyła się zwiedzaniem obiektu UConn, gdzie członkowie delegacji mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem i infrastrukturą badawczą, którą UConn Tech Park oferuje w ramach współpracy przemysłowo-akademickiej w dziedzinie badań i innowacji.

Członkowie delegacji odwiedzili także „Małą Polskę” w New Britain, gdzie posilili się pysznym obiadem w Belvedere Café and Restaurant. Towarzyszyli im przedstawiciele Biura Rozwoju Gospodarczego Miasta New Britain, w tym Jack Benjamin, Margaret Malinowski i Hunter Mathena, a także Gene Goddard z MetroHartford Alliance.

Dzień zakończono wizytą w biurze AdvanceCT w New Haven, gdzie John Bourdeaux, Thomas Cavaliere i Waverly Langston z AdvanceCT przedstawili osiągnięcia i potencjał Connecticut w dziedzinie innowacji technologicznych, energii odnawialnej, siły roboczej, edukacji, stylu życia i nie tylko.

Misja handlowa z województwa śląskiego była okazją do tego, aby potencjalni polscy partnerzy biznesowi poznali możliwości, jakie oferuje Connecticut. A między innymi dzięki ciepłemu przyjęciu ze strony polskiej społeczności w New Britain, delegacja uznała ten stan za przyjazne i odpowiednie miejsce na rozwijanie swoich przedsiębiorstw.

Misja handlowa z województwa śląskiego do Connecticut została zorganizowana przez AdvanceCT, organizację ds. rozwoju gospodarczego stanu Connecticut, oraz Connecticut Office of the U.S. Department of Commerce.

Delegacja odwiedziła również Uniwersytet Quinnipiac, aby rozważyć programy współpracy z Quinnipiac Center for Entrepreneurship and Innovations oraz Szkołą Biznesu działającą na tej uczelni. Pod koniec swojego pobytu w Stanach Zjednoczonych delegacja spotkała się w Nowym Jorku z przedstawicielami Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, agencji rządowej promującej Polskę jako miejsce inwestycji zagranicznych.

Patrycja Zając

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -