niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsCharytatywne spotkanie na rzecz Ukrainy w Polskim Klubie w Bostonie

Charytatywne spotkanie na rzecz Ukrainy w Polskim Klubie w Bostonie

Wśród Polonii w Bostonie są osoby zawsze skore do pomocy, jeśli ktoś tej pomocy potrzebuje. Również teraz, gdy wskutek zbrodniczej agresji Rosji na Ukrainę tysiące ludzi straciło dach nad głową, szybko zostały podjęte inicjatywy, żeby im w jakiś sposób pomóc.

Jedną z nich jest charytatywne spotkanie, które odbyło się w Polskim Klubie w Bostonie w sobotę, 6 marca. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób, w tym redaktor naczelny „Białego Orła” Marcin Bolec wraz z rodziną, a frekwencja mile zaskoczyła organizatorów. Głównym punktem spotkania była cicha aukcja, na której można było nabyć dzieła lokalnych artystów. Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na pomoc ukraińskim uchodźcom.

Choć dzieli nas ocean, to sercem i myślami jesteśmy z nimi i mimo odległości wesprzyjmy ich, jak tylko potrafimy – powiedział prowadzący imprezę Peter Olejnik. Głos zabrała też Aga Orłowski, inicjatorka zbiórki, która poinformowała, że wszystkie zebrane środki zostaną przekazane uchodźcom za pośrednictwem fundacji Sunflower of Peace. Polonia szczodrze wsparła akcję i efekt sobotniej zbiórki to ponad 14 tys. dolarów.

JLS
Fot. Shay Culligan (www.culliganphoto.com), Marcin Bolec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -