sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaCentrum Informacyjne Rządu: Polska potępia atak Iranu na Izrael

Centrum Informacyjne Rządu: Polska potępia atak Iranu na Izrael

Atak Iranu na Izrael nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla Polski. Rząd potępia sytuację, która ma miejsce na Bliskim Wschodzie – poinformowało w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu.

Fot. PAP/EPA/Abedin Taherkenareh

„Atak Iranu na Izrael nie stanowi obecnie bezpośredniego zagrożenia dla naszego kraju. Natomiast z całą mocą rząd potępia sytuację, która ma miejsce na Bliskim Wschodzie” – poinformowało w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu.

Rząd wezwał Iran i jego sojuszników do zachowania powściągliwości i natychmiastowego zaprzestania działań wojennych.

„W obecnych czasach stabilność, pokój i bezpieczeństwo powinny być najwyższym priorytetem. Polska musi być silna, mieć dobrze przygotowaną armię i dbać o stabilną pozycję międzynarodową” – poinformowano.

Iran wystrzelił w nocy w kierunku Izraela ponad 300 dronów i rakiet, z czego 99 proc. zostało zestrzelonych. Rzecznik izraelskiej armii Daniel Hagari zapewnił, że „siły zbrojne pozostają w pełni gotowości i przygotowują opcje dalszych działań”. Irańskie siły zbrojne określiły atak jako odwet za zbombardowanie irańskiego konsulatu w Damaszku, gdzie zginęło kilku irańskich oficerów. Iran oskarżył o to Izrael.

fr/joz/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -