sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaUSAFlorydaByły kongresmen aresztowany

Były kongresmen aresztowany

Były kongresmen David Rivera, powszechnie znany republikanin z Florydy, został aresztowany. Zostały mu postawione federalne zarzuty. Jednym z nich jest zatajenie działalności w roli zagranicznego agenta.

Były kongresmen z Florydy David Rivera został aresztowany 5 grudnia w Atlancie. Fot. Wikipedia

Sprawa koncentruje się na podpisaniu przez Riverę na początku 2017 r. kontraktu o wartości 50 milionów dolarów z rządem Wenezueli, a także jego późniejszych próbach „odmrożenia” relacji politycznych Wenezueli z USA. Jak poinformowało biuro prokuratora USA w południowym dystrykcie Florydy, funkcjonariusze organów ścigania aresztowali byłego kongresmena w poniedziałek 5 grudnia w Atlancie. W środę 16 listopada został on postawiony w stan oskarżenia przez federalną wielką ławę przysięgłych.

W nowym akcie oskarżenia Riverze zarzuca się wykorzystywanie swoich powiązań – z członkami Kongresu i przedstawicielami Białego Domu w czasach urzędowania byłego prezydenta Donalda Trumpa – w próbach pośrednictwa w układach USA z reżimem Nicolása Maduro. W stan oskarżenia wraz z Riverą postawiono także Esther Nuhfer. Jest ona konsultantką polityczną i lobbystką z hrabstwa Miami-Dade, od dawna powiązana z Riverą.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -