niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkBiało-czerwono na Manhattanie

Biało-czerwono na Manhattanie

W pierwszą niedzielę października Polonia z Nowego Yorku, New Jersey Pensylwanii, a nawet z innych stanów USA wzięła udział w 82. Paradzie Pułaskiego. W biało-czerwonym marszu uczestniczyli również przedstawiciele Centrum Polsko-Słowiańskiego.

Fot. CPS

Centrum Polsko-Słowiańskie reprezentowali: Bożena Kamiński – CEO/Prezes CPS, Elżbieta Gosek – Marszałek CPS i Miss Polonia CPS Aleksandra Hubczak. Towarzyszył im Zbigniew Solorz – Skarbnik CPS.

Fot. CPS

Baner PSC nieśli: Jerzy Sokół – adwokat CPS oraz seniorzy z Klubu Krakus: pan Waldemar Ostrowski, pani Stanisława Krzyś w stroju krakowskim oraz pani Marianna Prusaczyk wraz z siostrą Emilią. Również odwiedził nas Wielki Marszałek Parady pan Darek Barcikowski – konsul honorowy RP w New Britain.

Wszyscy, zarówno pracownicy PSC, jak i seniorzy z Klubu Krakus, dumnie reprezentowali polskie korzenie ubrani piękne w biało-czerwone stroje. Panie nosiły przepiękne wianki na głowach, ręcznie zrobione przez naszą nieocenioną seniorkę Stanisławę Krzyś, a panowie mieli na głowach piękne czapki krakowskie.

Fot. CPS

Po paradzie wszyscy udali się na zabawę, która odbyła się w siedzibie Centrum Polsko-Słowiańskiego dzięki zaangażowaniu Rady Dyrektorów CPS. Salę udekorowali pracownicy Centrum Seniora Krakus oraz sami seniorzy. Wszyscy bawili się wspaniale przy dźwiękach polskich przebojów. Było pięknie, uroczyście i wesoło. Do zobaczenia na następnej Paradzie Pułaskiego w 2020 roku.

Katarzyna Drucker – Program Coordinator

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -