poniedziałek, 4 marca, 2024

Baseball w Polsce

W niedzielę, 29 września, Yankeesi Działdowo walczyli o awans do finału największej ligi baseballu w Polsce z Piratami Władysławowo. Mecz odbył się na boisku LLB w Kutnie. Mimo dobrej gry ulegli faworytom do złotego medalu – Piratom – 3:11 i 1:11 i walczyć będą o medal brązowy ze zwycięzcą meczu Stal BIS Kutno vs Dęby Osielsko.

Yankesi Działdowo będą walczyć o medal brązowy ze zwycięzcą meczu Stal BIS Kutno vs Dęby Osielsko. Fot. Archiwum Z. Ziółkowskiego

Mecz o brąz jest planowany na 12 października, a 13 października na boisku przy ul. Świerkowej 1 w Działdowie zmierzą się z drużyną Battle Group Poland NATO stacjonującej na Warmii i Mazurach, w której zagrają żołnierze z USA i innych krajów.

Zdzisław Ziółkowski


Rozwój baseballu w Polsce systematycznie wspiera Polska Narodowa Fundacja Baseball dla Młodych (Polish National Youth Baseball Foundation – PNYBF). Fundacja ta powstała w Connecticut z inicjatywy ludzi, którzy kochają baseball i chcieli dać szansę na poznanie tej dyscypliny sportu także dzieciom z Polski i innych krajów Europy środkowej i wschodniej. Fundacja dostarcza dzieciom sprzęt potrzebny do gry oraz przyczynia się do powstania infrastruktury sportowej – buduje w Polsce boiska, z których miejscowe dzieci mogą korzystać bez żadnych opłat.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć finansowo działalność Fundacji, może wysłać czek na adres: Al Koproski, 222 Ocean Drive East, Stamford, CT 06902. Natomiast jeśli ktoś chciałby wesprzeć działalność Fundacji, kupując sprzęt sportowy, zorganizować jako wolontariusz zbiórkę takiego sprzętu lub podjąć się nauki dzieci gry w baseball lub softball, proszony jest o kontakt z Alem Koproskim pod numerem tel.: 203-323-9944.

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -