sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkBal marszałkowski na Long Island

Bal marszałkowski na Long Island

Parada Pułaskiego to wydarzenie niezwykle ważne dla całej Polonii, a możliwość przewodzenia lokalnemu kontyngentowi w roli marszałka to nie lada zaszczyt. Na czele kontyngentu z Long Island w tym roku stanie jako Marszałek Copiague 2023 Urszula Brożek, od 2020 r. sprawująca funkcję prezesa organizacji Polonia of Long Island, Inc., która od wielu lat pracuje społecznie na rzecz lokalnej Polonii oraz potrzebujących, zwłaszcza dzieci, na całym świecie.

Towarzyszyć jej będą Marszałek Junior – Adrian Bąk, który w 2019 r. zdobył szczyt Kilimandżaro jako najmłodszy w historii, oraz Mała Miss – Hanna Żmijewski, która ukończyła polskie przedszkole Kids Academy, a obecnie uczęszcza do Polskiej Szkoły im. Zbigniewa Herberta w Copiague.

Nazwiska tegorocznych reprezentantów Polonii z Long Island oficjalnie ogłoszono w czerwcu podczas Dnia Dziedzictwa Polskiego, a 19 sierpnia odbył się bal marszałkowski, podczas którego odbyły się wybory Miss Polonia Copiague 2023, która dołączy do wcześniej wymienionych reprezentantów na 5. Alei. Kandydatki na miss oceniało jury w składzie: Natalia Zimnoch, Paweł Pachacz, Rafał Głowacki. Korona trafiła do Julii Czubak.

JLS
Fot. facebook – Polonia of Long Island, Inc./Jadzia Kopala

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -