czwartek, 20 stycznia, 2022
Strona głównaPoloniaFlorydaApel niepodległościowy i piknik w Pompano Beach

Apel niepodległościowy i piknik w Pompano Beach

W Polskiej Misji Katolickiej Matki Boskiej Częstochowskiej w Pompano Beach w niedzielę, 14 listopada, odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości Polski, przygotowany przez uczniów i nauczycieli Szkoły Języka Polskiego działającej przy kościele.

Z okazji Święta Niepodległości Polski dzieci zaprezentowały patriotyczną akademię. Fot. Archiwum szkoły

Tematem przewodnim uroczystości było święto pani, ktora ma na imię Niepodległość, jej mąż to Odwaga, ich córki to: Ojczyzna, Polska, Wierność, a synowie to: Honor i Waleczność. Przedszkolaki zaprezentowały się pięknie, poruszając się skocznie w rytm melodii, oklaskami została nagrodzona Ola, która zaśpiewała „Piosenkę małego patrioty”. Występ dzieci został nagrodzony gromkimi oklaskami.

Następnie wszyscy zostali zaproszeni na szkolny niepodległościowy piknik organizowany przez rodziców uczniów i nauczycieli szkoły. Atmosfera imprezy była wspaniała. Pogoda i apetyty dopisały. Całe jedzenie i picie zostało pochłonięte przez wspaniałych parafian i zaproszonych gości. Odbyła się również aukcja podarowanych obrazów, sprzętów, wyrobów własnej produkcji. Dzięki temu szkoła pozyskała środki finansowe na dalszą działalność. Wszystkim darczyńcom należą się wyrazy wdzięczności, a już wkrótce będą kolejne okazje do spotkania!

Danuta Zjawińska

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -