środa, 22 marca, 2023
Strona głównaPoloniaConnecticutAndrzej Duda w New Britain!

Andrzej Duda w New Britain!

Już w niedzielę, 22 września polska Para Prezydencka odwiedzi New Britain, aby spotkać się z lokalną Polonią. Będzie to pierwsza w historii wizyta głowy polskiego państwa w Connecticut.

Para prezydencka odwiedzi Connecticut na zaproszenie Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku Macieja Golubiewskiego oraz Konsula Honorowego Rzeczypospolitej Polskiej w Connecticut Darka Barcikowskiego. Fot. prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda oraz Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda wezmą udział w mszy świętej, która zostanie odprawiona o godzinie 13:00 w kościele św. Krzyża przy 31 Biruta Street w New Britain, a następnie udadzą się do parku Walnut Hill w centrum miasta (184 West Main Street w New Britain) na plenerowe spotkanie z Polonią, które rozpocznie się o godzinie 15:00.

Oba spotkania będą miały charakter otwarty, lecz uczestnictwo w spotkaniu w parku Walnut Hill będzie wymagało wcześniejszej rejestracji na stronie www.PrezydentDudaCT.com – ilość miejsc ograniczona.

Para prezydencka odwiedzi Connecticut na zaproszenie Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku Macieja Golubiewskiego oraz Konsula Honorowego Rzeczypospolitej Polskiej w Connecticut Darka Barcikowskiego. Podczas spotkania Prezydent RP wyróżni zasłużone dla Polski i Polonii osoby i organizacje.

Dodatkowe informacje oraz pełen program wizyty będą udostępnione w najbliższych dniach.

WEM

spot_img
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -