niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaPolonia w AmeryceAgnieszka Chylińska zachwyciła publiczność w Nowym Jorku i New Jersey

Agnieszka Chylińska zachwyciła publiczność w Nowym Jorku i New Jersey

W niedzielę,8 października, w Melrose Ballroom na Queensie, wystąpiła jedna z najbardziej uznanych i cenionych polskich wokalistek – Agnieszka Chylińska. Koncert odbywający się w ramach trasy „Never Ending Sorry” zgromadził ponadtysięczną publiczność. Dzień wcześniej ta charyzmatyczna wokalistka wystąpiła w Elizabeth, NJ, gdzie również wyprzedane zostały wszystkie bilety.

Bez wątpienia występ charyzmatycznej i obdarzonej drapieżnym głosem 47-letniej piosenkarki dla wielu obecnych na sali osób był niesamowitym przeżyciem. A o tym, że Agnieszka Chylińska przez 30 lat obecności na scenie zgromadziła sobie rzesze oddanych fanów, świadczyła ich liczba. W niedzielny wieczór klub dosłownie pękał w szwach, a z ust wielu osób można było usłyszeć, że jest to najlepszy koncert polskiego artysty, na jakim byli od lat.

Artystka Chylińska nie rozczarowała swoich entuzjastów, dając półtoragodzinny żywiołowy występ, w trakcie którego zaśpiewała swoje największe przeboje zaczynając jeszcze od hitów wylansowanych z zespołem O.N.A, a kończąc na utworach kojarzonych już z jej karierą solową. Publiczność często wyręczała artystkę wspólnie z nią śpiewając tak znane kawałki jak: „Kiedy powiem sobie dość”, „Znalazłam”, „Niekochana”, „Winna” czy „Kiedyś do ciebie wrócę”.

Kocham Agnieszkę Chylińską, zresztą moją imienniczkę – powiedziała naszemu reporterowi Agnieszka Wrycza z Bridgewater z New Jersey, która w Melrose Ballroomzjawiła się wraz z dwoma koleżankami: Iwettą i Kasią. – Słucham jej muzyki od ponad 20 lat, od czasów O.N.A. Podziwiam ją za osobowość i charakter. Dzisiejszy koncert był niesamowity, podobnie zresztą jak i wczorajszy w New Jersey, na którym też byłam – dodała.

Agnieszka Chylińska karierę muzyczną rozpoczęła w 1994 roku, kiedy to została wokalistką zespołu O.N.A., którego muzyka klasyfikowana jest jako pop-rock, hard rock i heavy metal. Po rozwiązaniu formacji stanęła na czele własnej formacji Chylińska, wykonując muzykę z pogranicza rocka alternatywnego i hard rocka. Na pierwszy, solowy album pt. „Modern Rocking”nagrała piosenki zachowane w stylu house i synth pop i dance. Na kolejnych płytach umieszczała już bardziej rockowy materiał.

Organizatorem trasy koncertowej Agnieszki Chylińskiej w Stanach Zjednoczonych była firma Ram Events. W ramach trasy artystka wystąpiła w: New Britain w Connecticut, w Elizabeth w New Jersey, na Queensie w Nowym Jorku oraz w Chicago i Toronto.

Tekst i zdjęcia: Marcin Żurawicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -