poniedziałek, 27 września, 2021
Strona głównaPoloniaNowy JorkAdrian Kubicki nowym konsulem generalnym

Adrian Kubicki nowym konsulem generalnym

W lutym media obiegła wiadomość, że nowym konsulem generalnym RP w Nowym Jorku będzie Adrian Kubicki – były rzecznik prasowy i dyrektor wykonawczy ds. komunikacji w PLL LOT, pełniący przez ostatnie pół roku funkcję prezesa Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku.

33-letni Adrian Kubicki będzie najmłodszym konsulem generalnym w historii placówki w Nowym Jorku. Fot. Archiwum WEM

11 lutego kandydatura Kubickiego została pozytywnie przyjęta przez sejmową Komisję Łączności z Polakami za Granicą. Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk, przedstawiając kandydaturę Kubickiego na stanowisko konsula w Nowym Jorku, podkreślał, że to osoba dynamiczna i młoda, ale też doświadczona. Natomiast sam Adrian Kubicki, przedstawiając swoją wizję pracy w nowej roli, wspomniał o rozwoju relacji gospodarczych, w tym w zakresie lotnictwa. Jak stwierdził, LOT jest zainteresowany rozwijaniem połączeń transatlantyckich. Dodał, że jednym z pierwszych połączeń ze Stanami Zjednoczonymi w najbliższym czasie będzie Warszawa-Boston.

Na dzień oddania gazety do druku kandydatura Adriana Kubickiego oczekuje na zatwierdzenie premiera Mateusza Morawieckiego. Jeśli polski premier wyrazi akceptację, mający 33 lata Kubicki zostanie najmłodszym konsulem generalnym w historii placówki w Nowym Jorku. Zastąpi na tym stanowisku Macieja Golubiewskiego, który w październiku ubiegłego roku przeszedł na stanowisko szefa gabinetu Janusza Wojciechowskiego, powołanego na stanowisko unijnego komisarza ds. rolnictwa.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -