niedziela, 24 listopada, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsZbiórka charytatywna dla podopiecznych z Domu Dziecka w Rzeszowie

Zbiórka charytatywna dla podopiecznych z Domu Dziecka w Rzeszowie

3 marca rozpocznie się akcja charytatywna dla wychowanków z rzeszowskiego Domu Dziecka przy ul. Nizinnej 30 i zakończy się 18 maja 2024 r., aby dzieci mogły otrzymać pomoc finansową z okazji Dnia Dziecka na zbliżające się wakacje. Organizatorem akcji jest Szkoła Języka Polskiego im. św. JPII w Bostonie (już po raz drugi!), a patronat medialny objęła gazeta „Biały Orzeł”.

Budynek, w którym mieści się Centrum Opiekuńczo-Wychowawcze w Rzeszowie przy ul. Nizinnej 30

Dom Dziecka, czyli Centrum Opiekuńczo-Wychowawcze, zapewnia wspólną obsługę ekonomiczno-administracyjną i organizacyjną trzem placówkom:

  • Dom dla Dzieci „MIESZKO” – 16 wychowanków;
  • Dom dla Dzieci „DOBRAWA” – 16 wychowanków;
  • Dom dla Dzieci „BOLESŁAW” – 14 wychowanków.

Te trzy domy dziecka są całodobowe i zapewniają opiekę wychowankom przez cały rok kalendarzowy i przez wszystkie dni tygodnia. Wszystkie dzieci są objęte kompleksową opieką specjalistyczną ze strony specjalistów: psychologa, pedagoga i logopedy. Dzieci uczestniczą w zajęciach kompensacyjnych, terapeutycznych, rewalidacyjnych i rehabilitacji ruchowej.

Podopieczni Domu Dziecka wraz z panią dyrektor Małgorzatą Bąk                           

Ponadto placówka skupia się na procesie usamodzielnienia, którego celem jest integracja wychowanków ze środowiskiem i przygotowanie ich do samodzielnego życia. Prowadzi również działania zachęcające rodziców biologicznych, by jak najwięcej czasu spędzali z dziećmi i by podejmowali działania naprawcze mające na celu jak najszybszy powrót dzieci do domu rodzinnego.

Pracą Centrum kieruje dyrektor Małgorzata Bąk, która jest zarazem dyrektorem wszystkich trzech placówek opiekuńczo-wychowawczych i zarządza nimi przy pomocy wychowawców, koordynatorów.

Na chwilę obecną najmłodsze dziecko w placówce ma 3.5 roku, a najstarsze 19 lat. Dzieci spędzają wolny czas na obiektach znajdujących się wokół domu, grają w piłkę na boisku sportowym, ćwiczą na zewnętrznej siłowni, jeżdżą na rowerach, rolkach, deskorolkach, a najmłodsi bawią się na placu zabaw. Wychowankowie lubią spacery, wyjazdy na wycieczki rowerowe oraz chętnie wychodzą do kina. Tak jak każde inne dzieci, mają swoje potrzeby, pragnienia i marzenia, a my możemy je spełnić poprzez wsparcie finansowe, które zapewni im ciekawie spędzony wakacyjny czas. Puszki pod hasłem „Serce na dłoni” będą wystawione w Szkole Języka Polskiego w Bostonie oraz polskich sklepach.

Dziękujemy!


Organizator akcji: Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II
Koordynator akcji: Sylwia Wadach-Kloczkowska, sklocz79@gmail.com
Koordynator akcji: Barbara Bilińska Bolec, barbara2508@gmail.com
Patronat medialny: Gazeta „Biały Orzeł”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -