Polonijna Children’s Smile Foundation znów okazała się bezkonkurencyjna w dzielnicy, w której mieści się jej siedziba. Nagroda „Best of Maspeth” – doroczne wyróżnienie, które przyznawane jest przez Maspeth Award Program najlepszym biznesom i organizacjom działającym w tej dzielnicy – powędrowała do niej po raz dziewiąty. Została przyznana w kategorii „Social workers & services”.
Wyjątkowe wyróżnienie
– To wyróżnienie dużo dla nas znaczy. Ciężka praca oraz pomoc, którą niesiemy, zostały po raz kolejny docenione – podkreśla Joanna Gwóźdź, prezes Children’s Smile Foundation. – Ta nagroda i ogromne podziękowania należą się również wszystkim naszym sponsorom i przyjaciołom fundacji, którzy tak wiernie nam kibicują i pomagają, abyśmy mogli działać, wspierać finansowo i ratować życie najmłodszych, tak bardzo pokrzywdzonych przez los – dodaje
„Każdego roku wyłaniamy firmy, które naszym zdaniem osiągnęły wyjątkowy sukces marketingowy w swojej lokalnej społeczności i kategorii biznesowej” – można przeczytać w liście przesłanym przez kapitułę nagrody „Best of Maspeth 2023”, w którym podkreślone zostało również, iż wyróżniane są lokalne firmy, które wzmacniają pozytywny wizerunek małego biznesu poprzez obsługę swoich klientów i lokalnej społeczności. „Te wyjątkowe firmy sprawiają, że Maspeth i jej okolica jest doskonałym miejscem do życia, pracy i zabawy” – stwierdzono w cytowanym liście. „Naszą misją jest uznanie wkładu małych lokalnych firm w gospodarkę Stanów Zjednoczonych” – dodano na zakończenie pisma informującego o nagrodzie.
Działająca od 1999 roku polonijna fundacja jest doskonale znana nie tylko w dzielnicy, w której ma swoją siedzibę. Zasięg jej działania sięga zdecydowanie dalej, bowiem pomoc i wsparcie, jakie okazuje potrzebującym i chorym dzieciom, przekazywana jest także do innych dzielnic, stanów, a nawet państw – przede wszystkim do Polski.
– Pomagamy tym, którzy tego potrzebują, wspieramy i dajemy światełko nadziei, że będzie lepiej – wyjaśnia Joanna Gwóźdź. – Nasza pomoc i wsparcie podnoszą na duchu zrozpaczone rodziny, które szukają ostatniej deski ratunku oraz wykorzystują każdą możliwość, aby leczyć i ratować swoje pociechy. A problemów zdrowotnych, z jakimi zwracają się do nas rodzice gromadzący fundusze na leczenie chorych dzieci, jest bardzo dużo: od porażeń mózgowych, poprzez wady genetyczne, autyzm, aż po różne rodzaje raka – dodaje prezes Children’s Smile Foundation.
Liczne zasługi
Działalność tej charytatywnej organizacji opiera się w dużym stopniu o donacje pochodzące od różnych sponsorów i darczyńców, którymi są zarówno firmy, instytucje, jak i osoby prywatne. Jednak spora część funduszy pozyskiwana jest ze zbiórek oraz imprez organizowanych przez fundację. Wśród nich są zarówno cykliczne wydarzenia organizowane od wielu lat, jak również jednorazowe akcje mające bardzo duże znaczenie zarówno dla fundacji, jak również dla lokalnej i polonijnej społeczności.
– Do stałych i cieszących się bardzo dużą popularnością imprez na pewno należy zaliczyć Bal Walentynkowy, który zawsze przynosi nam spory dochód. Poza tym bardzo popularne są Mikołajki, które w roku ubiegłym okazały się rekordowe i przyciągnęły wraz z rodzicami prawie 500 osób. Dzięki wsparciu sponsorów rozdaliśmy wówczas dzieciom prawie 250 bezpłatnych paczek. Ogromnym sukcesem jest organizowana wspólnie z Polsko-Słowiańską Federalną Unią Kredytową akcja Świąteczny Uśmiech Dziecka, podczas której w ciągu jej dziewięciu edycji zebraliśmy ponad 1.13 mln dolarów, które trafiły m.in. do wybranych hospicjów w Polsce – mówi Wojciech Maślanka, dyrektor wykonawczy Children’s Smile Foundation. Do stałych imprez należy też akcja organizowana z okazji Dnia Matki – Girl’s Paint Night, czy też Bieg o Uśmiech Dziecka – 5K Run.
– Dodatkowo w roku ubiegłym, tuż po zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę, zorganizowaliśmy akcję pomocy dzieciom poszkodowanym przez wojnę. Byliśmy także partnerem gromadzącym fundusze podczas koncertu United for Peace: Benefit Concert of Polish & Ukrainian Solidarity zorganizowanego w Carnegie Hall przez Ars Activa Foundation. Zebrane wówczas pieniądze trafiły bezpośrednio do sierocińca Misto Dobra, znajdującego się w Chernivtsi w zachodniej części Ukrainy. Poza tym w październiku zorganizowaliśmy charytatywny bal, z którego dochód wsparł Fundusz ks. prałata Piotra Żendziana, z którego finansujemy pomoc lokalnym, polonijnym dzieciom. Upamiętniliśmy również tego zasłużonego kapłana oraz wieloletniego kapelana naszej fundacji odlaną z brązu tablicą zainstalowaną na terenie parafii św. Krzyża na Maspeth. Dzięki wsparciu radnego Roberta Holdena udało nam się także przeforsować w nowojorskim ratuszu i nadać honorową nazwę Monsignor Peter Zendzian Way jednej z ulic w tej dzielnicy – wylicza dyrektor wykonawczy Children’s Smile Foundation.
Inf. prasowa Children’s Smile Foundation
opr. WEM