poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticut90 lat istnienia Korpusu Pomocniczego Pań przy Placówce #119 SWAP w Hartford

90 lat istnienia Korpusu Pomocniczego Pań przy Placówce #119 SWAP w Hartford

W niedzielę, 17 marca, wprowadzeniem pocztów sztandarowych do kościoła św. Cyryla i Metodego w Hartford rozpoczęła się uroczysta msza św. inaugurująca obchody 90-lecia istnienia Korpusu Pomocniczego Pań przy Placówce #119 Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce.

Na ten piękny jubileusz przybyli weterani i korpusianki z placówek w Connecticut – Pl. #111 im. gen. J. Hallera w New Britain oraz Pl. #24 w Bridgeport, Pl. #37 SWAP w Bostonie oraz weterani i członkinie KPP z New Jersey i Nowego Jorku. W sumie jubileuszowe obchody zgromadziły ok. 120 osób. Mszę św. celebrował proboszcz polskiej parafii w Hartford ks. Adam Hurbańczuk w asyście ks. Andrzeja Pogorzelskiego i ks. Edmunda Karwowskiego. Modlono się w intencji obecnych członkiń KPP i tych, które odeszły już z szeregów KPP, by pełnić wartę w niebie.

Po mszy św. przeniesiono się do sali przy kościele, gdzie wszystkich zebranych przywitał I wicekomendant placówki #119 SWAP Piotr Krajewski, zapraszając następnie do mikrofonu naczelną prezes KPP Helenę Knapczyk i adiutanta finansowego Zarządu Głównego SWAP z Nowego Jorku Zygmunta Bielskiego, który odczytał list gratulacyjny od komendanta naczelnego SWAP Tadeusza Antoniaka.

Kolejnym miłym akcentem było wręczenie ośmiu dyplomów z medalami 100-lecie SWAP oraz 23 Dyplomy Zasługi za pracę na rzecz placówki #119 z podpisami prezeski KPP przy Pl. #119 Genowefy Szeligi, komendanta Pl. #119 Stanisława Święckiego i adiutanta protokołowego Witolda Blicharskiego.

Po części oficjalnej podano obiad, w którego serwowaniu pomogli harcerze i harcerki z ZHP Hartford. Po posiłku czas wszystkim umiliła loteria fantowa.

Jubileuszowe spotkanie było okazją do składania gratulacji i życzeń doczekania kolejnych jubileuszy, w tym 100-lecia istnienia już za dziesięć lat.

Robert Iwanicki
opr. JLS
Fot. Robert Iwanicki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -