poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticut9 lat więzienia za napad na polską księgarnię w New Britain

9 lat więzienia za napad na polską księgarnię w New Britain

34-letni Steven Larochelle z New Britain został skazany przez miejski sąd na 9 lat więzienia oraz kolejne 3 lata w zawieszeniu za napad na polską księgarnię Quo Vadis w „Małej Polsce”, który miał miejsce 27 września 2019 roku.

Dzięki odwadze właścicielki księgarni przestępca został zatrzymany przez policję i spędzi następne 9 lat za kratami. Fot. Archiwum WEM

Larochelle wszedł za ladę księgarni, wyciągnął pistolet i domagał się, aby właścicielka sklepu oddała mu wszystkie pieniądze. Ostateczne próbował uciec z torbą zawierającą 17 tys. dolarów w gotówce. Księgarnia jest ruchliwym punktem przesyłek pieniężnych nie tylko do Polski, ale na cały świat. Właścicielce księgarni udało się jednak szybko uruchomić alarm oraz zatrzymać uciekającego napastnika przed sklepem i z pomocą przechodniów pozbawić go możliwości kolejnej próby ucieczki dopóki nie przyjechała policja.

Jeżeli po wyjściu na wolność Larochelle złamie jakiekolwiek wymogi związane z trzyletnim wyrokiem w zawieszeniu, wróci za kraty na kolejne 11 lat. W listopadzie zeszłego roku oskarżony przyznał się podczas przesłuchania do napadu, dzięki czemu uniknął dodatkowych kar za kradzież, grożenie bronią, posiadanie broni oraz przeciwstawienie się aresztowi. Ukarany został tylko za napad z bronią.

DB

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -