wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościPolonia81. rocznica zsyłki na Sybir

81. rocznica zsyłki na Sybir

Doroczne obchody są organizowane od lat przez Sybiraczkę Helenę Knapczyk. Fot. Archiwum WEM

W niedzielę, 14 lutego, w kościele św. Michała Archanioła w Bridgeport w stanie Connecticut odbędzie się msza święta w intencji ofiar w związku z 81. rocznicą zsyłki Polaków na Sybir.

Doroczne obchody, organizowane od lat przez Sybiraczkę Helenę Knapczyk, w tym roku ze względu na pandemię odbędą się w zmodyfikowanej formie. W kościele pomieścić się może bardzo ograniczona liczba wiernych, co znaczy, że większość osób, które będą chciały wziąć udział w uroczystości, będą musiały to zrobić wirtualnie. Tak samo zamiast akademii i przyjęcia, jakie co roku towarzyszy obchodom, od razu po mszy świętej w kościele odbędzie się 15-minutowa akademia, która też będzie transmitowana online.

Pomimo że podczas tegorocznej uroczystości zabraknie licznej reprezentacji Polonii oraz polonijnych organizacji, jaka co roku jej towarzyszy, będzie ona wirtualną lekcją historii dla wszystkich zainteresowanych osób ze względu na wirtualną transmisję. W obchodach będzie można wziąć udział za pośrednictwem strony parafii na Facebooku: www.facebook.com/StMichaelBPT oraz kanału na YouTube pod adresem Pracownia Świętego Antoniego.

WEM

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -