wtorek, 27 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaNew Jersey3 lutego br. zmarł zasłużony działacz polonijny Antoni Domino

3 lutego br. zmarł zasłużony działacz polonijny Antoni Domino

Urodził się 1 maja 1957 r. Pochodził z Rzeszowa, do Stanów Zjednoczonych wyemigrował pod koniec lat 80. Będąc już w Stanach, założył własną firmę budowlano-remontową, z zaangażowaniem włączył się także w polonijne życie. Był wicekomendantem Okręgu 2. Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce i komendantem Placówki Nr 99 SWAP w Harrison, NJ, przez wiele lat pełnił też funkcję wicekomendanta w Zarządzie Głównym SWAP.

Fot. vantasselfuneralhome.com

Był również wiceprezesem Komitetu Pamięci Zbrodni Katyńskiej, członkiem dyrekcji Polskiego Domu Narodowego na Greenpoincie i Cracovia Manor w Wallington, NJ, udzielał się także w oddziale obejmującym północne New Jersey Kongresu Polonii Amerykańskiej. Wspierał Związek Sybiraków w USA, działał na rzecz lokalnej Polonii także na wielu innych polach.

 „Był bardzo oddanym i pracowitym człowiekiem, kochającym Polskę i wspierającym Polonię i wszelakie inicjatywy broniące czci Narodu Polskiego, a przy tym niesamowicie skromnym. Cześć jego pamięci!” – napisał na Twitterze konsul generalny RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w piątek, 8 lutego, w domu pogrzebowym Van Tassel Funeral Home w Bloomfield, NJ. Msza pogrzebowa została odprawiona w sobotę, 9 lutego. w kościele św. Kazimierza w Newarku, NJ. Tego samego dnia po południu nastąpił pochówek zmarłego na cmentarzu przy Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA – Amerykańskiej Częstochowie.

WEM

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -