sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaFloryda23. Polonijne Mistrzostwa Świata w Golfie – Polonia Open od 1 do...

23. Polonijne Mistrzostwa Świata w Golfie – Polonia Open od 1 do 3 marca

Turniej golfowy Polonia Open by Żywiec już na stałe wpisał się w kalendarz polonijnych wydarzeń na Florydzie. Tegoroczna, już 23. edycja Polonijnych Mistrzostw Świata w Golfie – Polonia Open odbędzie się w dniach 1-3 marca na malowniczych polach Trump National Doral w Miami.

23. Polonijne Mistrzostwa Świata w Golfie – Polonia Open odbędą się w dniach 1-3 marca na polach Trump National Doral w Miami. Fot. Polonia Open

Impreza ma swe korzenie jeszcze w drugiej połowie lat 90., choć po raz pierwszy turniej Polonia Open został zorganizowany w 2001 roku przez grupę polsko-amerykańskich miłośników sportu związanych z nowojorskim Riverdale Tennis i Polish American Golf Association (PAGA). Początkowo była to przede wszystkim impreza tenisowa, skupiająca znanych zawodników. Jednak towarzyszące jej rozgrywki golfowe odgrywały coraz ważniejszą rolę, by po dwóch latach zyskać równorzędny status. W 2004 roku turniej golfowy zgromadził liczbę aż 120 graczy. Od tego czasu impreza co roku gromadzi liczne grono miłośników tego sportu, wśród których są też znani polscy sportowcy i artyści.

Świetne wspomnienia i duża dawka adrenaliny. (…) Zawsze miła i przyjazna atmosfera oraz możliwość spotykania się z Polakami z całego świata – tak swój udział w turnieju wspomina hokeista Mariusz Czerkawski. – Uczestniczyłem w Polonia Open i pamiętam sympatyczną atmosferę i wspaniałą organizację. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik i dlatego też turniej cieszy się niezmienną popularnością i ma znakomitą markę – to z kolei słowa byłego piłkarza, a obecnie działacza sportowego Zbigniewa Bońka. W rozgrywkach miał okazję brać udział też były bramkarz polskiej reprezentacji Jerzy Dudek, który tak komentuje to wydarzenie: „Super turniej, fajna atmosfera, tu można spotkać Polaków z niemal całego świata”.

Opłata za udział w tegorocznym turnieju wynosi $1,300 od gracza. W cenę wliczony jest udział w ceremonii otwarcia z brunchem po pierwszej rundzie w środę, 1 marca, trzy rundy rozgrywek turniejowych (w dniach 1-3 marca), nieograniczone korzystanie z Driving Range i obiektów treningowych podczas turnieju, lunch podczas wszystkich trzech dni turnieju, uroczysta kolacja podczas ceremonii zamknięcia po rundzie finałowej, prezenty golfowe dla wszystkich gości i możliwość przechowania kijów golfowych na noc po skończonej rundzie turniejowej w Trump National.

Turniej zwieńczy elegancki bankiet, który odbędzie się w piątkowy wieczór 3 marca. Podczas bankietu zostaną wręczone nagrody zwycięzcom rozgrywek. Będzie też cocktail z muzyką na żywo i uroczysta kolacja.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie: www.poloniaopen.com.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -