sobota, 3 czerwca, 2023
Strona głównaPoloniaNowy Jork20-lecie Fundacji Uśmiech Dziecka

20-lecie Fundacji Uśmiech Dziecka

Założyciele, dyrektorzy z zarządu, wolontariusze oraz zaproszeni goście świętowali dwudziestolecie jednej z najbardziej znanej polonijnej organizacji pomagającej chorym i potrzebującym dzieciom – Children’s Smile Foundation. Jubileuszowa uroczystość odbyła się w sobotę, 26 października, w siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej na Manhattanie.

To dzięki nim Children’s Smile Foundation działa już 20 lat. Fot. AD

Wdzięczność za dobroduszność

Rocznica istnienia Fundacji Uśmiech Dziecka była okazją do pochwalenia się jej osiągnięciami, ale również do podziękowania wszystkim osobom wspierającym jej istnienie, a przez to także chore i potrzebujące dzieci, które organizacja ta wzięła pod swoją opiekę. Firmy, instytucje i osoby, które w znaczący sposób wpływają na działalność Children’s Smile Foundation otrzymały specjalne jubileuszowe pamiątki z wygrawerowanymi podziękowaniami. – Podczas uroczystości, która odbyła się w sobotę, 26 października, w Fundacji Kościuszkowskiej specjalne podziękowania były skierowane do osób, które w sposób szczególny zasłużyły na wyrazy uznania za swój wkład i zaangażowanie na rzecz dzieci – poinformowała na swoim facebookowym profilu Joanna Mrzyk, dyrektor wykonawcza Fundacji Uśmiech Dziecka. Wyróżnienia te otrzymali: założyciel fundacji Krzysztof Rostek i jednocześnie prezes firmy Belveder Bridge, która wpiera ją od samego początku istnienia, czyli od 20 lat; biskup dr Witold Mroziewski, proboszcz parafii św. Krzyża z Maspeth, gdzie odbywa się bardzo dużo charytatywnych imprez; Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa współorganizująca z fundacją akcję „Świąteczny Uśmiech Dziecka”; Pulaski Association of Business & Professional Men; Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II z Maspeth oraz Christine Zeisler, która od wielu lat wspomaga finansowo Children’s Smile Foundation.

Wyróżnienia zasłużonym osobom i przedstawicielom nagrodzonych organizacji wręczała prezes fundacji Beata Jakubowski wraz z jej zastępcą i zarazem byłym prezesem Mariuszem Śniarowskim. Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli także zakupić okolicznościowe cegiełki, zasilając tym samym budżet, z którego później finansowana jest pomoc potrzebującym dzieciom. Jubileusz 20-lecia Fundacji Uśmiech Dziecka uświetnił znakomity koncert mezzosopranistki Moniki Krajewskiej oraz basa Wojciecha Bukalskiego, którym na fortepianie akompaniowała Yelena Kurdina. Artyści zaprezentowali m.in.: arię „Non piu andrai” z „Wesela Figara” Wolfganga Amadeusza Mozarta, arię „Habanera” z „Carmen” Georgesa Bizeta, „Prząśniczkę” oraz „Dziada i babę” Stanisława Moniuszki, „I Got Plenty Of Nothing” i „Summertime” z „Porgy i Bess” George’a Gershwina, „Besame Mucho” Consuelo Velazqueza, a nawet „Ja się boję sama spać” Jerzego Petersburskiego. Ich występ został owacyjnie przyjęty przez publiczność.

Jedną z wyróżnionych osób był założyciel Children’s Smile Foundation Krzysztof Rostek, właściciel i prezes Belveder Bridge. Od lewej stoją: Mariusz Śniarowski, Beata Jakubowski i Krzysztof Rostek. Fot. AD

Działalność i misja fundacji

Children’s Smile Foundation została założona w 1999 roku przez Krzysztofa Rostka, właściciela i prezesa firmy Belveder Bridge, którego wówczas wsparło kilka osób, m.in. Aldona Trzeciak, Andrzej Grzegorzewski i śp. Rafał Chojnowski. Głównym celem fundacji jest nieustanna pomoc dzieciom chorym oraz tym, które z różnych powodów znalazły się w niekorzystnej sytuacji życiowej i mieszkających zarówno w Polsce, jak i Stanach Zjednoczonych. Członkowie i wolontariusze Fundacji Uśmiech Dziecka chcą w ten sposób pokazać im, że są osoby, które o nie dbają, okazują im swoje serce i pomagają w rozwoju, aby wyrosły na dobrych ludzi. Children’s Smile Foundation pozyskuje fundusze poprzez organizowanie cyklicznych imprez charytatywnych oraz dzięki wsparciu ze strony sponsorów i darczyńców. Podczas uroczystości jubileuszowej wspominała o tym Beata Jakubowski, prezes fundacji, a jej dyrektor wykonawcza Joanna Mrzyk przedstawiła specjalną prezentację. W lutym fundacja organizuje bardzo popularny Bal Walentynkowy, który pozwala jej pozyskać pieniądze dla potrzebujących dzieci i uhonorować tych, którzy zapewniają jej ciągłe wsparcie. „Wieczór ze Sztuką”, czyli aukcja obrazów przeprowadzana pod patronatem Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku i odbywająca się w jego siedzibie, jest kolejnym źródłem potrzebnych funduszy. W czerwcu z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka organizowany jest festyn, na którym wspólnie bawią się całe rodziny, a jednocześnie przyczyniają się do pozyskiwania pieniędzy na rzecz potrzebujących. W październiku odbywa się impreza sportowa – „Bieg o Uśmiech Dziecka” – organizowana przy wsparciu Polish Running Team 5K. To wydarzenie gromadzi setki uczestników każdego roku, co w znaczący sposób przekłada się na ilość gromadzonych funduszy. Natomiast w okresie świątecznym organizowane są „Mikołajki” dla dzieci. W tym czasie rozpoczyna się także najbardziej znacząca akcja organizowana wspólnie z Polsko-Słowiańską Federalną Unią Kredytową, którą jest „Świąteczny Uśmiech Dziecka”. Podczas ostatniej zbiórki zebrano 110,578 dolarów, a w ciągu wszystkich dotychczasowych pięciu edycji pozyskano w ten sposób ponad 610 tysięcy dolarów, które zostały przeznaczone na hospicja i chore dzieci.

AD

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -