wtorek, 26 listopada, 2024
Strona głównaWiadomościPolska18. Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie

18. Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie

Z Placu Zamkowego wyruszył w niedzielę 18. Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski”. Chcemy zwrócić uwagę na sytuację demograficzną w kraju, pokazując, że dzieci są darem, a nie ciężarem – powiedział organizator marszu, prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Ozdoba.

Marsz dla Życia i Rodziny, 18 czerwca, na placu Zamkowym w Warszawie. Marsze organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci. Fot. PAP/Tomasz Gzell

18. Marsz dla Życia i Rodziny wyruszył z Placu Zamkowego w kierunku kościoła p.w. Świętego Krzyża przy ul. Krakowskie Przedmieście.

Uczestnicy idą w tym roku pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski”.

W marszu uczestniczy m.in. sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera i wiceminister rozwoju i technologii Piotr Uściński. Gośćmi specjalnymi są liderzy ruchu pro-life – Pamela Delgado z Kolumbii i Tomislav Cunovic z Niemiec.

„Dzisiejsze wydarzenie jest nie tylko okazją do promocji rodziny, ale także pokazania aktualności pewnego wzorca kulturowego” – powiedział PAP prezes Centrum Życia i Rodziny oraz organizator marszu Paweł Ozdoba.

Zwrócił uwagę, że „coraz mniej młodych ludzi decyduje się na założenie rodziny oraz posiadanie potomstwa, co wpływa na wskaźniki demograficzne”, a co jak ocenił, „sprawi, że nie będzie w Polsce zastępowalności pokoleniowej”.

Jak zaznaczył, „my chcemy dziś dać świadectwo, że posiadanie dzieci to nie tylko trud związany z wychowaniem, kosztami i ograniczeniami rozwoju osobistego i zawodowego, ale także dar dla małżonków i całego społeczeństwa” – powiedział Ozdoba.

Marsz zwieńczy msza św. o godz. 13 w bazylice p.w. Świętego Krzyża, której będzie przewodniczył ks. prof. Robert Skrzypczak.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 r. w Warszawie. Od tego czasu organizacji marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości w kraju, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa. W ubiegłym roku w pochodzie w Warszawie wzięło udział ok. 10 tys. osób. W wydarzeniu uczestniczyły również osoby starsze i samotne, członkowie ruchów, stowarzyszeń, duchowni i osoby publiczne.

Magdalena Gronek/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -