czwartek, 26 maja, 2022
Strona głównaWiadomościPolonia12 kandydatek rywalizuje o koronę Miss Polski North America 2021

12 kandydatek rywalizuje o koronę Miss Polski North America 2021

Już w tę niedzielę, 14 listopada, podczas gali w Faena Theatre w Miami wybrana zostanie Miss Polski North America 2021. Gościem honorowym gali będzie aktualna Miss Polski Agata Wdowiak, która zasiądzie też w jury i wręczy laureatce konkursu koronę najpiękniejszej Polki w Ameryce. W składzie jury będzie też znana modelka i jurorka w programie Top Model TVN – Joanna Krupa. Na scenie zaśpiewają KÆYRA i Anthony Watts, a wszystkim obecnym czas umili także Kamil Bartoszcze z KBE Entertainment.

Do nabycia są ostatnie bilety na galę na stronie: mojbilet.com – warto się pośpieszyć!

Gościem honorowym gali będzie aktualna Miss Polski Agata Wdowiak

Poniżej przedstawiamy sylwetki dwunastu kandydatek, które rywalizują o koronę! Wśród nich są dziewczyny z Connecticut, Massachusetts, Chicago i Florydy.

Agnes Florczyk

Ma 21 lat. Studiuje biologię i gra w tenisa w drużynie w Lewis University. W przyszłości chciałaby zostać lekarzem okulistą.

Karolina Lisztwan

Ma 21 lat i pochodzi z Chicago, Illinois. Uczy się w Illinois State University i chce zostać nauczycielką matematyki. W swoim wolnym czasie lubi gotować i spędzać czas z koleżankami i rodziną.

Monika Fila

Studentka na Florida Gulf Coast University na kierunku zarządzenie biznesu. Urodziła się i wychowała w Illinois na południowych przedmieściach Chicago, gdzie ukończyła szkołę oraz polskie liceum i zdała maturę z wyróżnieniem. Przeprowadziła się do Naples, Florida trzy lata temu z rodziną. W przyszłości myśli o otwarciu swojej kawiarni z pysznymi deserami i zdrowym jedzeniem. Od dzieciństwa lubi piec różne słodkości, a ostatnio interesuje się zdrowym żywieniem, co chce wykorzystać w przyszłości.

Monica Lebensztejn

Ma 23 lata i urodziła się w Chicago. Ukończyła Dominican University w kierunku historii, polityki i prawa, a następnie ukończyła Master of Science na Northwestern University w kierunku Wyższej Edukacji, gdzie miała wielką przyjemność pracować w różnych rolach jako doradca dla uczniów pierwszej generacji, korepetytor w pisaniu oraz asystent profesora. Swoją pasję do prawa rozwinęła, kiedy studiowała w Waszyngtonie i udzielała się charytatywnie w organizacji Rising for Justice, która pomaga bezpłatnie ubogim rodzinom w sprawach domowych. W Chicago pracowała w sądzie Cook County w oddziale przemocy domowej oraz jako tłumacz dla polskich rodzin. W wolnym czasie uwielbia grę na pianinie, modelowanie, fotografię, grafikę oraz podróże. Miała okazję zwiedzić 21 krajów. Zdobyła tytuł Pierwszej Damy Dworu i Miss Foto w wyborach na Królową Parady 3 Maja w Chicago, chętnie udziela się na polonijnych wydarzeniach, uroczystościach i w polskich szkołach. Jej marzeniem jest zostać adwokatem w prawie edukacyjnym, pracować z młodzieżą i motywować ją do wyższej edukacji.

Julia Szumny

Urodziła się 25 lat temu w Chicago w rodzinie emigrantów z Polski. Była wychowana w Chicago i od dziecka uczyła się języka polskiego i poznawała polskie tradycje. Obecnie mieszka w Kalifornii, gdzie pracuje w Hollywood dla jednej z największych wytwórni filmowych na świecie w roli development oraz pracuje jako aktorka i modelka. Julia ukończyła studia w University of Illinois at Urbana-Champaign w trzech procentach najlepszych studentów dzięki jej wynikom w nauce. Przez to osiągniecie, tabliczka z jej imieniem wisi w uniwersyteckiej bibliotece. Julia skończyła szkołę aktorską w Nowym Jorku i zdała polską maturę w szkole im. Henryka Sienkiewicza. Po studiach stworzyła firmę i zaczęła prowadzić blog inspiracyjny. Julia lubi pomagać innym i udzielać się charytatywnie. Jest mentorem, life coachem i motivational speaker. W 2017 roku została wybrana Królową Parady 3. Maja w Chicago. Bardzo lubi spędzać czas z rodziną, podróżować, uczyć się, czytać, ćwiczyć, biegać, gotować i piec.

Martyna Tomczyk

 Ma 18 lat i urodziła się w Polsce. Obecnie mieszka w Southington, CT, gdzie ukończyła high school. Jest studentką na drugim roku psychologii i kryminologii w Central Connecticut State University. Interesuje się fotografią, modą i make up. W wolnych chwilach chodzi na siłownię i spędza czas z koleżankami. Jest laureatka tegorocznego konkursu Miss Polish America CT.

Oliwia Nawrot

Urodziła się w Polsce i w wieku 3 lat wraz z rodzicami przybyła do Stanów Zjednoczonych. Czuje się Polką i Amerykanką, ale bardzo docenia swoje polskie korzenie. Jest wdzięczna rodzicom i Polskiej Szkole im. Jana III Sobieskiego za motywację do nauki języka polskiego. Obecnie jest studentką pierwszego roku na University of Miami, na wydziale biologii. Pomimo wielu obowiązków znajduje czas na udział w polonijnych akcjach charytatywnych. Bardzo lubi pracę z dziećmi, a wolny czas spędza z rodziną i przyjaciółmi.

Magdalena Grochola

Pochodzi z Krakowa, ukończyła studia administracyjne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Mimo przywiązania do miejsca, z którego pochodzi, uwielbia podróżować – obecnie mieszka w Chicago oraz Michigan. Poznawanie świata uważa za cenniejsze niż jakiekolwiek dobra materialne. Jej pasją jest moda oraz fotografia. W przyszłości chciałaby stworzyć własną markę kostiumów kąpielowych. Od 3 lat aktywnie wspiera Dom Samotnej Matki w Chicago, gdzie jest wolontariuszką. W życiu najważniejsi są dla niej jej bliscy i przyjaciele.

Eryka Gusztyn

Pochodzi z Nowego Jorku, ale niedawno przeprowadziła się na Florydę. Studiuje prawo w Nova Southeastern University w Fort Lauderdale i w przyszłości planuje zostać adwokatem. Lubi spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, chodzić na plażę i ćwiczyć.

Paulina Wysocka

Ma 24 lata i urodziła się w Polsce. W wieku 13 lat przeprowadziła się z rodziną do Hampden, Massachusetts. Ukończyła trzy kierunki na Western New England University Marketing Communications/ Advertising, Economics i International Business, który zakończyła w Paryżu. Obecnie pracuje w United Way, firmie non-profit, gdzie zajmuje się Special Events/ Volunteering i Marketingiem. W czasie wolnym jest wolontariuszem internetowym i pomaga osobom niewidomym z Polski. Paulina zdobyła tytuł Polish Miss Massachusetts 2022 i angażuje się w lokalnych polonijnych wydarzeniach w MA. Jej hobby to gotowanie, malowanie i ogrodnictwo.

Patricia Pawlowski

Na stałe mieszka w Chicago, ale bardzo mocno związana jest z Polską, gdzie jeździła prawie na każde wakacje. Ukończyła High School, zdała maturę w Polskiej Szkole im Fryderyka Chopina w Palatine. Obecnie jest studentką Nursing w Harper College. Od kilku lat z powodzeniem prowadzi swój własny biznes związany z tym, co najbardziej kocha, czyli zwierzętami – Trisha’s Dog Walking w Elk Grove Village. Należy do „rescue team” i PAWS Chicago / Chicago Bird Collision, gdzie ratowała już kaczki, koty i psiaki. Jej celem jest pomaganie wszystkim zwierzętom na całym świecie.

Magdalena Dutkowska

Urodziła się w Polsce w Łomży i przyjechała do Stanów Zjednoczonych z rodzicami, kiedy miała 3 lata. Od tamtej pory jest bardzo aktywna w polskiej społeczności w Connecticut. Chodziła do Polskiej Szkoły przez 15 lat, skończyła maturę międzynarodową w języku polskim, tańczyła w polskim zespole pieśni i tańca “Polanie”, czytała na polskich Mszach Św. w polskim kościele i została Miss Polonia Connecticut 2020. Magdalena jest bardzo dumna z tego, że jest Polką i potrafi mówić, czytać i pisać po polsku, bo ma szansę porozumieć się ze swoją rodziną. Lubi poznawać swoje polskie korzenia. Uwielbia spędzać czas ze swoją rodziną w Polsce i zwiedzać piękne polskie krajobrazy i miasta. Obecnie Magdalena studiuje na ostatnim roku w Fairfield University na kierunkach stosunki międzynarodowe, polityka, hiszpański i humanitarna akcja.

WEM
Zdjęcia i profile kandydatek: MissPolski.us

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Poprzedni artykułBal Wszystkich Świętych w Salem
Następny artykułKoszulki dla uczniów

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -